Gutta z Bubnu

Koupit
u distributorů

Koupit u nás

340 Kč

Autorka:

Anna Beatrix Bártová

Délka:

12h 44m

Kategorie:

Rok vydání:

2023

Série:

Gutta z Bubnu #1

O čem to je?

Gutta je mladá šlechtična, která je donucena provdat se za zhýralého pána hradu Buben, Evana. Ten po ní chce jediné – dědice panství. Po náročném porodu se místo vysněného syna narodí Guttě dcera Jitka. Evan v návalu vzteku sedá na koně a vyráží tryskem nebezpečnou zasněženou krajinou, neboť doufá, že se tak rychleji zbaví své špatné nálady. Na zasněžené skále jeho kůň spadne a strhne jezdce s sebou. Evan se ocitá smrtelně zraněný v malé lesní chaloupce, kde se o něj stará Liana, žena kdysi odsouzená k smrti upálením. Zatímco ho léčí, rodí se mezi nimi silné pouto, stejně jako mezi Guttou a Evanovým správcem, Petrem z Plešnic. Za nepřítomnosti manžela se Gutta potýká se zástavními právy, které na hrad uvalil Evan i jeho otec Heřman z Bubnu. Situace se ještě zkomplikuje, když se do problémů vloží sám král Zikmund Lucemburský. Gutta má najednou mnoho nápadníků a při tom touží jen po jediném, po svém správci.

Další informace

Anna Beatrix Bártová vystudovala obor Historie na FF JU v Českých Budějovicích a v současné době žije v jižních Čechách s dcerou, synem, manželem a dvěma psy. Je redaktorkou literárního webu Vaše literatura, píše blog Bláznivá máma, živí se také jako fotografka.

Šárka Rosová Váňová vystudovala fotografickou a ekonomickou školu. Od roku 1996 působila jako moderátorka v regionální televizi Dakr Most a v několika severočeských a pražských komerčních rádiích. Od roku 2003 v Českém rozhlasu jako moderátorka proudového vysílání a Noční linky a autorka pořadů Mazlíci a Mikrofórum.

Podobné audioknihy