Podcast Čtem si!

O čem náš podcast je?

Díky audioknihám máme možnost číst ušima, i když jsou oči a ruce zaměstnány něčím jiným. Ve Čti mi! nás baví nejen poslech, ale i čtení do mikrofonu. V podcastu Čtem si! vás pozveme do zákulisí. Dozvíte se víc o tom, co natáčení předchází, jak probíhá komunikace s autory, jak vybíráme tituly k načtení a rétory, kteří jim propůjčí svůj hlas. Podělíme se také o to, co nás v poslední době v audioknižním světě zaujalo a co byste si podle nás neměli nechat ujít!

Podcastem provází Libor Böhm a Vít Dvorský.

Kde poslouchat?

Poslouchat můžete přímo na této stránce níže. Náš podcast však najdete také na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts a ve všech oblíbených podcastových aplikacích. I na YouTube.

Jednotlivé díly:

První díl nového roku, ve kterém se ještě ohlédneme za předsvátečními novinkami. Opět nebudou chybět ani doporučení k poslechu kousků od ostatních vydavatelů. A kdo vydrží až do konce, dostane i celou řadu tipů jak se poprat s Audioknižní výzvou pro rok 2023.
 
Audioknihy o kterých byla řeč:
 
Dalši tipy z audioknižního světa:


Příjemné povídání s Jirkou Sivokem - autorem knih, které vás rozhodně nenechají v klidu! Co ho baví na hororech? A jakou známku dostal z maturitní slohovky? To a mnoho dalšího v jedenáctém díle!

V díle číslo deset vám nabídneme mix žánrů - od hororu, přes beletristickou novelu a military román až po naše oblíbené epické fantasy. Kromě toho přidáme řadu audioknižních tipů a detailů z jejich produkce. Mimochodem - víte, kdo letos (určitě) vyhraje titul audiokniha roku?
 
Audioknihy o kterých byla řeč:
 
Dalši tipy z audioknižního světa:

V tomto díle si povídáme s autorem knihy Podzimní boogie-woogie Janem Švancarou a interpretem, který této knize propůjčil hlas v její audiopodobě, Vojtou Hamerským. Řeč přišla na nejrůznější témata - od návodu jak se stát v dětství oficiálním géniem až po tipy pro (nejen) začínající spisovatele. Například víte proč je pro spisovatele důležité nepouštět v autobuse nikoho sednout? Maličko nás během natáčení pozlobila technika a na zvukové podobě tohoto dílu je to znát, ale doufáme, že si tento pohodový rozhovor i tak užijete!

Hororově-pohádkový díl, kde probereme výhody audioknih a samozřejmě se podělíme o zákulisní info dalších čtyř novinek v naší nabídce. Nebudou chybět ani audioknižní tipy z toho, co jsme poslouchali, co zrovna posloucháme a na co se těšíme.
 
Audioknihy, o kterých byla řeč:
Na kusy
O víle Spinkalce
Podzimní boogie-woogie
Kazatel
 
Další tipy z audioknižního světa:
Cirkadiánní kód
0 Tu
Oko světa

Po prázdninové odmlce se vracíme s podzimním dílem, kde se věnujeme dalším čtyřem audioknihám z naší dílny. Podělíme se o zákulisní informace z produkce a doporučíme tituly, které nás v poslední době zaujaly.
 
Audioknihy, o kterých byla řeč:
Ploty z kostí
Démoni minulosti
Hřbitov trpaslíků
Ochránce impéria - Otrok
 
Další tipy z audioknižního světa:
Tenkrát v Hollywoodu
Šibumi

Osvěžující letní díl plný zákulisních drbů a tipů na nové (i starší) audioknihy. Japonsko a asijská kultura vůbec tu hraje prim. A tentokrát vás i trochu vzděláme!
 
Audioknihy, o kterých byla řeč:
 
Další audioknižní tipy:

Opět tu máme referát o audioknížkách, které jsme od posledně vypustili do světa. Jedna z nich byla načtena dokonce dvakrát! A to je přitom načítání nelehká řehole, při níž někdy dáváme všanc vlastní hlasivky. Nevěříte? Léčebná kůra ze syrových vajíček je občas potřeba. I tentokrát jsme přidali své tipy na to, co nás v (audio)knižním světě zaujalo. Čtěte, poslouchejte!
 
Audioknihy, o kterých byla řeč:
 
Další audioknižní tipy:

Díl co má oproti jízdnímu řádu drobné zpoždění a spikla se proti němu i příroda! Příkoří jsme však překonali a opět jsme tu s referátem o nově uzrálých audioknihách a dění ve studiích i mimo ně. Může být rozříznutý palec při načítání výhodou? A víte, jak dělá vesmírná koza?
 
Audioknihy, o kterých byla řeč:
 
Další audioknižní tipy:
 
Užitečné odkazy:

Pohádkově laděný díl plný zajímavých odboček. Uslyšíte odborné pojednání o aforismech a dozvíte se, co má společného Hastings a Watson. Samozřejmě jsme se věnovali našim audioknižním novinkám, ale kromě nich dostanete i celou řadu dalších tipů z audioknižního světa. Přejeme pohodový poslech!
 
Audioknihy:
 
 
Další audioknižní tipy, o kterých byla řeč:


Druhý díl podcastu Čtem si! jsme věnovali audioknihám Mexabo, Mao sexu, Rybolov srdci a Deník zamilovaného viruse. Povídali jsme si o knížkách samotných, jejich autorech i interpretech.

Článek na Blogu k Audioknižní výzvě 2022: Audioknižní výzva 2022

Náš tip na poslech: Timothy Snyder – Cesta k nesvobodě

Od vzniku Čti mi! v roce 2019 jsme ušli kus cesty. V prvním díle našeho podcastu se s úsměvem ohlížíme na naše začátky a s radostí představujeme čtyři audioknihy, které přinesl začátek roku 2022. Dozvíte se, co má společného Hvězdná hora a Tao sexu, kdo by si měl poslechnout Strážce země, nebo co náš odborník na detektivní žánr říká na Mrtvé ženy. A víte, který z českých audioknižních interpretů má nejlepší Ř?