Podcast Čtem si!

O čem náš podcast je?

Díky audioknihám máme možnost číst ušima, i když jsou oči a ruce zaměstnány něčím jiným. Ve Čti mi! nás baví nejen poslech, ale i čtení do mikrofonu. V podcastu Čtem si! vás pozveme do zákulisí. Dozvíte se víc o tom, co natáčení předchází, jak probíhá komunikace s autory, jak vybíráme tituly k načtení a rétory, kteří jim propůjčí svůj hlas. Podělíme se také o to, co nás v poslední době v audioknižním světě zaujalo a co byste si podle nás neměli nechat ujít!

Podcastem provází Libor Böhm a Vít Dvorský.

Kde poslouchat?

Poslouchat můžete přímo na této stránce níže. Náš podcast však najdete také na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts a ve všech oblíbených podcastových aplikacích. I na YouTube.

Jednotlivé díly:


Vítáme vás u dílu s pořadovým číslem 17. Po menší pauze se opět podíváme pod pokličku čtyř nových audioknih a následně probereme celou řadu tipů z knižního i neknižního světa, které nám od posledního dílu cvrnkly do nosu. A protože už je to nějaký čas, není toho málo!

 

Audioknihy, o kterých byla řeč:

Strašidelný hrad

SEIF

Strážci brány

Žalář nejtemnější

 

Další tipy z audioknižního světa:

Podcast Příběh který se opravdu stal

Bretaňský příboj

Muž jménem Ove

Temný elf 1: Domovina (D&D)

 

Náš audioknižní Discord:

https://discord.gg/36MbumgZ69


Čti mi! oslavilo čtvrté narozeniny! Kocovině z oslav jsme se ale úspěšně vyhnuli, takže i tentokrát jsme probrali celou řadu novinek. Samozřejmě nechybí ani pravidelná rubrika “co jsme poslouchali a doporučujeme”. Přihodili jsme zážitek z jízdy na koni v kině a tip kdy a kde se dá v Praze natrefit na Jacka O’Neilla!

 

Audioknihy, o kterých byla řeč:

7 hlasů

Démoni pralesa

Ve zdech

13 iných poviedok

Valard & příhoda s Havranářem

 

Další tipy z audioknižního světa:

Bretaňské poměry

Žítkovské bohyně

Válka na Ukrajině: Kontext

 

Hlasování v ceně posluchačů audioknihy roku 2022:
 
Comic-Con Prague 2023:

 

Náš audioknižní Discord:

https://discord.gg/36MbumgZ69


Díl plný panen, panáků a samozřejmě spousty dalších užitečných informací. Víte například co se stane s kozou, která přijde na buben? Zaposlouchejte se do našeho povídání o dalších pěti audioknihách z produkce Čti mi!. Tradičně nechybí ani tipy na tituly od jiných vydavatelů a další informace z audioknižního světa.

 

Audioknihy, o kterých byla řeč:

Gutta z Bubnu

Démon z East Endu

Aforkalypsa IV: Horší než oni

Čakrové pohádky

Jemčínská bestie

 

Výsledky audioknižního průzkumu 2022:

https://bit.ly/audiokniznipruzkum2022

 

Náš audioknižní Discord:

https://discord.gg/36MbumgZ69


Jan Marvel Horn: Olympský kovář, vizionář a dle svých vlastních slov také cvok. My ho známe především jako autora skvělé knihy Valard & vejce na draka. Jak probíhal zrod této knihy a audioknihy? Co všechno mu při psaní pomáhalo? O tom všem se rozpovídal ve čtrnáctém díle našeho podcastu. A dozvíte se také něco ze zákulisí natáčení bonusové povídky ze světa Valarda, jejíhož načtení se ujal sám autor!

 

Audiokniha Valard & vejce na draka:

https://bit.ly/ValardAudio

 

Valard na Databázi knih:

https://bit.ly/ValardNaDatabazi

 

Valard na Goodreads:

https://bit.ly/ValardNaGoodreads

Třináctka je (ne)šťastné číslo a obsah tohoto dílu je s ní v souladu, protože je plný dystopických příběhů, historického dramatu a dostane se i na naši první audioknihu ze žánru osobního rozvoje. Nabídneme také lekci slovenštiny a celou řadu (audio)knižních tipů od nejrůznějších vydavatelů.

 

Audioknihy, o kterých byla řeč:

Mrtví kráčí po zemi - Život v ráji

Pliaga

Terapie sebepoznáním

 

Další tipy z (audio)knižního světa:

Čtyřicet dnů

Maková válka

Umění války

Stoikův průvodce pro každý den

Polské noční můry

První díl nového roku, ve kterém se ještě ohlédneme za předsvátečními novinkami. Opět nebudou chybět ani doporučení k poslechu kousků od ostatních vydavatelů. A kdo vydrží až do konce, dostane i celou řadu tipů jak se poprat s Audioknižní výzvou pro rok 2023.
 
Audioknihy o kterých byla řeč:
 
Dalši tipy z audioknižního světa:


Příjemné povídání s Jirkou Sivokem - autorem knih, které vás rozhodně nenechají v klidu! Co ho baví na hororech? A jakou známku dostal z maturitní slohovky? To a mnoho dalšího v jedenáctém díle!

V díle číslo deset vám nabídneme mix žánrů - od hororu, přes beletristickou novelu a military román až po naše oblíbené epické fantasy. Kromě toho přidáme řadu audioknižních tipů a detailů z jejich produkce. Mimochodem - víte, kdo letos (určitě) vyhraje titul audiokniha roku?
 
Audioknihy o kterých byla řeč:
 
Dalši tipy z audioknižního světa:

V tomto díle si povídáme s autorem knihy Podzimní boogie-woogie Janem Švancarou a interpretem, který této knize propůjčil hlas v její audiopodobě, Vojtou Hamerským. Řeč přišla na nejrůznější témata - od návodu jak se stát v dětství oficiálním géniem až po tipy pro (nejen) začínající spisovatele. Například víte proč je pro spisovatele důležité nepouštět v autobuse nikoho sednout? Maličko nás během natáčení pozlobila technika a na zvukové podobě tohoto dílu je to znát, ale doufáme, že si tento pohodový rozhovor i tak užijete!

Hororově-pohádkový díl, kde probereme výhody audioknih a samozřejmě se podělíme o zákulisní info dalších čtyř novinek v naší nabídce. Nebudou chybět ani audioknižní tipy z toho, co jsme poslouchali, co zrovna posloucháme a na co se těšíme.
 
Audioknihy, o kterých byla řeč:
Na kusy
O víle Spinkalce
Podzimní boogie-woogie
Kazatel
 
Další tipy z audioknižního světa:
Cirkadiánní kód
0 Tu
Oko světa

Po prázdninové odmlce se vracíme s podzimním dílem, kde se věnujeme dalším čtyřem audioknihám z naší dílny. Podělíme se o zákulisní informace z produkce a doporučíme tituly, které nás v poslední době zaujaly.
 
Audioknihy, o kterých byla řeč:
Ploty z kostí
Démoni minulosti
Hřbitov trpaslíků
Ochránce impéria - Otrok
 
Další tipy z audioknižního světa:
Tenkrát v Hollywoodu
Šibumi

Osvěžující letní díl plný zákulisních drbů a tipů na nové (i starší) audioknihy. Japonsko a asijská kultura vůbec tu hraje prim. A tentokrát vás i trochu vzděláme!
 
Audioknihy, o kterých byla řeč:
 
Další audioknižní tipy:

Opět tu máme referát o audioknížkách, které jsme od posledně vypustili do světa. Jedna z nich byla načtena dokonce dvakrát! A to je přitom načítání nelehká řehole, při níž někdy dáváme všanc vlastní hlasivky. Nevěříte? Léčebná kůra ze syrových vajíček je občas potřeba. I tentokrát jsme přidali své tipy na to, co nás v (audio)knižním světě zaujalo. Čtěte, poslouchejte!
 
Audioknihy, o kterých byla řeč:
 
Další audioknižní tipy:

Díl co má oproti jízdnímu řádu drobné zpoždění a spikla se proti němu i příroda! Příkoří jsme však překonali a opět jsme tu s referátem o nově uzrálých audioknihách a dění ve studiích i mimo ně. Může být rozříznutý palec při načítání výhodou? A víte, jak dělá vesmírná koza?
 
Audioknihy, o kterých byla řeč:
 
Další audioknižní tipy:
 
Užitečné odkazy:

Pohádkově laděný díl plný zajímavých odboček. Uslyšíte odborné pojednání o aforismech a dozvíte se, co má společného Hastings a Watson. Samozřejmě jsme se věnovali našim audioknižním novinkám, ale kromě nich dostanete i celou řadu dalších tipů z audioknižního světa. Přejeme pohodový poslech!
 
Audioknihy:
 
 
Další audioknižní tipy, o kterých byla řeč:


Druhý díl podcastu Čtem si! jsme věnovali audioknihám Mexabo, Mao sexu, Rybolov srdci a Deník zamilovaného viruse. Povídali jsme si o knížkách samotných, jejich autorech i interpretech.

Článek na Blogu k Audioknižní výzvě 2022: Audioknižní výzva 2022

Náš tip na poslech: Timothy Snyder – Cesta k nesvobodě

Od vzniku Čti mi! v roce 2019 jsme ušli kus cesty. V prvním díle našeho podcastu se s úsměvem ohlížíme na naše začátky a s radostí představujeme čtyři audioknihy, které přinesl začátek roku 2022. Dozvíte se, co má společného Hvězdná hora a Tao sexu, kdo by si měl poslechnout Strážce země, nebo co náš odborník na detektivní žánr říká na Mrtvé ženy. A víte, který z českých audioknižních interpretů má nejlepší Ř?