Žalář nejtemnější

Koupit
u distributorů

Koupit u nás

250 Kč

Autor:

Ivan Olbracht

Interpret:

Délka:

4h 21m

Kategorie:

Rok vydání:

2023

O čem to je?

Kniha vypráví o chorobném a náhle osleplém žárlivci, do jehož domu, kvůli jeho oslepnutí a ku pomoci jeho ženě přichází pomocník. Slepý muž cítí, že jeho manželství je omylem, ale není silný na to, aby ho zrušil a tak stále hledá nové důkazy o nevěře své ženy, až přivede celé drama k tragickému rozuzlení.

Další informace

Ivan Olbracht (6. ledna 1882 Semily – 30. prosince 1952 Praha), vlastním jménem Kamil Zeman, byl český spisovatel, publicista, novinář a překladatel německé prózy, od roku 1947 národní umělec. Jeho sloh se vyznačuje výraznou psychologickou charakteristikou. Olbracht používá mnoho slovních obratů, jasných a výstižných výrazů, které ho navzdory jeho politickým dílům řadí mezi naše významné literární autory.

Martin Čevora je interpret, jehož už v dětství ovlivnil poslech pohádek z LP desek, čímž se začal budovat jeho vztah k mluvenému slovu a literatuře. Zjistil, že čtení nahlas je pro něj intenzivnějším zážitkem z knihy a je rád, že do příběhů mohl začít vnášet tento „nový zvukový život“.

Podobné audioknihy