Osada

Koupit
u distributorů

Koupit u nás

260 Kč

Autor:

Kir Bulyčov

Interpret:

Překlad:

Konstantin Šindelář

Hudba:

Jakub Pachol

Délka:

14h 27m

Kategorie:

Rok vydání:

2022

O čem to je?

Uprostřed lesa se ukrývá malý shluk chýší. Žijí v nich lidé – či lépe řečeno přežívají, neboť okolní svět živých stromů a nočních netvorů je zlé a nepřátelské místo, kde je člověk nevítaným hostem. Záhuba zde číhá v tisíci různých podob a každičký krok může přinést smrt nebo šílenství… Obyvatelé osady den co den svádějí boj o přežití i o zachování své lidské důstojnosti. Sní o tom, že se jim podaří proniknout na vzdálený sever, kde se možná nachází naděje na záchranu. Cesta k ní je dlouhá a nesnadná. Vede divočinou plnou dravých bestií a zasněženými velehorami s jediným schůdným průsmykem. Přesto se lidé na začátku každého léta, jež je v tomto světě vzácností, vydávají na cestu. Až dosud končily všechny výpravy nezdarem, avšak nyní na strastiplnou pouť poprvé vyráží nové pokolení, mladí lidé, kteří vyrostli v osadě a doby před jejím založením znají pouze z vyprávění…

Další informace

Igor Vsevolodovič Možejko byl sovětský spisovatel sci-fi a scénárista. Publikoval pod pseudonymem Kir Bulyčov, složeným z křestního jména jeho ženy a rodného příjmení jeho matky. Autor s vysoce humanistickým pohledem na svět a laskavý humorista. Publikoval časopisecké povídky, od roku 1965 začal psát SF. Vedle bratrů Strugackých byl Bulyčov ve své době celosvětově jedním z nejznámějších rusky píšících autorů science fiction.

Martin Čevora je interpret, jehož už v dětství ovlivnil poslech pohádek z LP desek, čímž se začal budovat jeho vztah k mluvenému slovu a literatuře. Zjistil, že čtení nahlas je pro něj intenzivnějším zážitkem z knihy a je rád, že do příběhů mohl začít vnášet tento „nový zvukový život“.

Podobné audioknihy