
Běsi z temného hvozdu
Autor:
Petr Jaroněk
Interpret:
Tomáš Shejbal
Délka:
8h 31m
Kategorie:
Rok vydání:
2024
O čem to je?
Slunečního světla ubývá. Bohové opustili zemi a ztemnělou krajinou se plíží běsové. Vprostřed hvozdů se v osamocených chýších a osadách skrývají poslední lidé. Před spáry démonů je chrání chatrné hradby nebo bariéry z kouzel. Kruté časy zde přečkává i lovec Mladen a dívka Dobrava, kterou vychoval starý čaroděj. Oba mladí lidé ještě netuší, že je jim předurčeno se setkat. V zemi, kde je člověk ohroženým druhem, budou muset přežít – a vydobýt si místo na světě nejen pro sebe. Dočkají se pomoci, nebo zůstanou ve své válce osamoceni?
Příběh Běsi z temného hvozdu se vrací desítky let před události v Ospalé slovanské díře. Kruh se uzavírá.
Další informace
Petr Jaroněk – textař a copywriter na volné noze ze Zlína. Skalní fanoušek seriálu Červený trpaslík, milovník historie, filozofie a tradiční lukostřelby. Psaní se věnuje od útlého věku a taky více než deset let profesního života. Krátce ale prošel i povoláním kuchaře, číšníka nebo knihkupce. V jeho knižní prvotině Ospalá slovanská díra se prolíná reálný historický svět s magickým a mytologickým.
Tomáš Shejbal se živí tvorbou a optimalizací webů postavených na WordPress, ale kromě toho hoří zápalem pro tvorbu a vedení „bezodpadové“ domácnosti. Už nějaký čas se potácí mezi dvěma světy: kreativitou a technikou, čtením a psaním, koloběžkováním a gaučingem, metalem a mantrami. Sbírá poznatky ze všech těchto světů a jemně z nich splétá vnitřní svět svých literárních postav. Od roku 2016 vede bezodpadovou domácnost, což se promítá do jeho tvorby na blogu Bejkův mls a kurátorském newsletteru Mlsný zpravodaj, kde pro své čtenáře vyzobává to nejlepší ze světa individuální ekologie, přírody, minimalismu atp.