Neopatrné panny

Koupit
u distributorů

Koupit u nás

90 Kč

Autor:

Jaroslav Havlíček

Interpret:

Délka:

3h 55m

Kategorie:

Rok vydání:

2020

O čem to je?

Soubor povídek Jaroslava Havlíčka, které jsou protkány ponurostí, skepsí a životními prohrami. Detailně vykreslené hrdinky hrají o svůj život se špatnými kartami, které jim byly rozdány. Havlíček není ke svým postavám vůbec milosrdný. Příběhy tak nabízejí autentický pohled na dobu, která je dnes často idealizovaná.

Další informace

Jaroslav Havlíček byl prozaik, představitel psychologické prózy v období mezi válkami. Narodil se v Jilemnici v rodině učitele. V roce 1915 musel Jaroslav Havlíček narukovat do armády a po absolvování důstojnické školy v Kadani odešel na frontu. Po válce pracoval Jaroslav Havlíček v Živnostenské bance. Práce v bance a současně literární tvorba Jaroslava Havlíčka velmi vyčerpávaly. Zemřel poměrně mlád v roce 1943 v Praze.

Martin Čevora je interpret, jehož už v dětství ovlivnil poslech pohádek z LP desek, čímž se začal budovat jeho vztah k mluvenému slovu a literatuře. Zjistil, že čtení nahlas je pro něj intenzivnějším zážitkem z knihy a je rád, že do příběhů mohl začít vnášet tento „nový zvukový život“.

Podobné audioknihy