Ukázka:

INFO O AUDIOKNIZE
Vydavatel: Čti mi!
Autor: Jiří Brdečka
Interpret: Petr Třebický
Délka: 9h 12m
Rok vydání: 2020
Kategorie Dobrodružné; Humor

O čem to je?

Český pohled do proslulého období americké historie, kdy správná volba nápoje mohla rozhodnout o mnohém! Tento román z pera Jiřího Brdečky je parodií na klasické westerny s Jesse Jamesem, Billy Kidem a Buffalo Billem. Knihu proslavil stejnojmenný film z roku 1964.

Autor
Jiří Brdečka (24. prosince 1917 v Hranicích na Moravě – 2. června 1982 v Praze) byl český novinář, publicista, spisovatel, scénárista, výtvarník, kreslíř, ilustrátor a filmový režisér hraných i animovaných filmů, blízký spolupracovník Jiřího Trnky a Jana Wericha ve studiu Bratři v triku, dlouholetý spolupracovník filmového režiséra Oldřicha Lipského. Mezi jeho nejlepší filmové scénáře bezesporu patří dodnes divácky úspěšné parodické filmy Limonádový Joe aneb Koňská opera, Adéla ještě nevečeřela či Tajemství hradu v Karpatech. Jako scénárista se podílel i na dalších českých filmech jako byla filmová pohádka Bořivoje Zemana Byl jednou jeden král, Zemanova díla Vynález zkázy a Baron Prášil, či film Vojtěcha Jasného Až přijde kocour, nebo i známá komedie režiséra Martina Friče Císařův pekař a pekařův císař.


(Jako odměnu za recenzi od nás dostanete 10% slevu na příští nákup) 😉

Recenze

 • Čeština je krásný jazyk

  Pan Brdečka má úžasnou schopnost podat naprosto obyčejné sdělení způsobem, který vám musí vykouzlit úsměv na rtech. Co věta, to perla!

  1 lidem tato recenze pomohla

  Pomozte ostatním posluchačům najít ty nejužitečnější recenze.

  Je tato recenze pro vás užitečná? Ano Ne

 • Není to film, ale s filmem tahle audiokniha dosahuje slušné remízy

  Oproti filmu je knížka rozvláčnější, má i jinou atmosféru a vlastně i děj.
  Celkově se mi líbí víc film, ale jazyk a konec se mi líbí víc ten knižní. Tak je to nakonec fifty:fifty 🙂
  Skvělé audio zpracování vylepšuje skóre knihy. Poslouchatelnost ale zvyšuje i použití filmové hudby. Takže zápas audio:film končí remízou.
  Kniha se mi zdá víc pro „kluky“, kteří mají pořád rádi kovbojky, audioverze to víc přiblížila i mně, dávno odrostlé holčičce.

  1 lidem tato recenze pomohla

  Pomozte ostatním posluchačům najít ty nejužitečnější recenze.

  Je tato recenze pro vás užitečná? Ano Ne

 • Napsat recenzi