Ach jo, to by se policistovi stávat nemělo

Koupit
u distributorů

Koupit u nás

??? Kč

Audiokniha
v přípravě

Autor:

Svatopluk Dubský

Interpret:

Hudba:

???

Délka:

??h ??m

Kategorie:

Rok vydání:

2024

O čem to je?

Je možné, aby český policista zažíval podobné maléry a trapasy jako filmoví hrdinové Johnny English nebo inspektor Clouseau? Pro mladého začínajícího policistu Sváťu žádný problém. Jakmile nastoupí k policii, hned první den se dostane do velkého průšvihu, po kterém očekává okamžitý vyhazov. Naštěstí se tak nestane. Na obvodním oddělení policie se pak seznámí s několika kolegy, rovněž samorosty a podobnými průšviháři, jako je on sám.

Společně zažívají spoustu humorných příběhů a navzájem si tropí kanadské žertíky. Hlavní hrdina však nejvíce slouží s ostříleným policistou Standou, který musí neustále litovat, že si vybral mladého kolegu za parťáka, neuvěřitelného smolaře a magnet na maléry. Přes všechny průšvihy však společně zachraňují děti, pacienty uprchlé z nemocnice, čelí bláznům a po událostech z 11. září 2001 se v rámci bezpečnostních opatření ocitnou na střeše brněnského letiště se samopaly v rukou. To ovšem nemůže končit jinak než opět velkým malérem.

Další informace

Svatopluk Dubský dosáhl osmnácti let ještě před listopadem 1989 a byl tak nucen nastoupit k vykonání  základní vojenské služby ještě za komunistického režimu. Po sametové revoluci ihned využil nových, zákonných možností a z důvodu svého politického a filozofického přesvědčení odešel z armády spjaté s totalitní mocí. Po změně režimu byl počátkem devadesátých let krátce zaměstnán jako obchodní zástupce a bankovní úředník, ale z důvodu silné vojenské a policejní tradice v rodině, a také z důvodu jeho vnitřního přesvědčení sloužit veřejnosti, nastoupil koncem devadesátých let k Policii České republiky. Zde sloužil hlavně u služby pořádkové policie. Začátkem milénia publikoval populární články o historii Velké Moravy. Autorovými zájmy jsou především historie, historická antropologie a filozofie. Dále se zajímá o vývoj ručních palných zbraní a geopolitiku.

Milan Šmíd se narodil v roce 1965 v Kroměříži, ale celý svůj život prožil na severní Moravě. Svou profesi stavebního inženýra potřeboval vykompenzovat ve volném čase odklonem od technických projektů a investičních plánů. Je nadšeným cestovatelem po historických pamětihodnostech – hradech, zámcích, klášterech, rozhlednách. Načítání a úprava audionahrávek se v poslední době stala jeho největším koníčkem, kterému věnuje významnou část svého volného času.

Podobné audioknihy