Kouzelné zrcadlo

Koupit
u distributorů

Koupit u nás

190 Kč

Autor:

Miloš Kareš

Interpret:

Délka:

10h 16m

Kategorie:

Rok vydání:

2021

O čem to je?

Hrdina titulního příběhu Simon Lom si koupí ve starožitnostech magické zrcadlo z doby Rudolfa II. a na jeho ploše spatří výjev z jednoho ze svých minulých životů – osudy pana Šimona Lomnického, umělce ze 17. století. Protagonista třetího příběhu Dáma z obrazu se při návštěvě zámku Heslov seznámí s přízrakem „dámy z obrazu“, krásné Apoleny, která před staletími trpěla láskou k Mikuláši Dačickému z Heslova. Lidské vztahy a osudy jsou napříč časem nevyzpytatelné.

Další informace

Miloš Kareš (12. 11.1891 – 2. 2. 1944), vlastním jménem Miloslav Kareš,  studoval pražskou Filozofickou fakultu a pracoval jako učitel, novinář a redaktor tiskového odboru předsednictva ministerské rady v Praze. Potom až do roku 1942 pracoval v rozhlase. Hudební a divadelní kritik, operní libretista a rozhlasový autor (napsal první české rozhlasové hry), adaptoval pro rozhlas i díla jiných autorů, ve 30. letech psal divadelní hry.

Vít Dvorský je interpretem našeho vydavatelství. Zatím však o něm tak moc nevíme, ale až nám napíše svůj medailonek, objeví se právě na tomto místě!

Podobné audioknihy