Maska

Koupit
u distributorů

Koupit u nás

220 Kč

Autor:

Edgar Wallace

Interpret:

Překlad:

Miloš Maixner

Délka:

7h 39m

Kategorie:

Rok vydání:

2020

O čem to je?

Příběh je považován za nejlepší thriller Edgarda Wallace o zabijákovi, kterému se říká Maska, a který sužuje Londýn. Policie dělá stále stejné chyby, kvůli kterým ho nemůže dopadnout. Policejní detektivní inspektor Alan Wembury je opět zamilován a milován, ale bratr jeho vyvolené je zapleten do kriminálních kruhů, což pátrání ztěžuje…

Další informace

Edgar Wallace (1875 – 1932), také přezdíván král anglické detektivky. V jedenácti letech opustil školu a začal pracovat. Vystřídal několik prostých povolání a následně nastoupil do armády. Už v armádě začal s pokusy o vlastní literární tvorbu. Po propuštění ze služby začal pracovat pro agenturu Reuters a londýnský deník Daily Mail. Svůj první román Čtyři spravedliví (The Four Just Men) vydal samonákladem. Prvního úspěchu však dosáhl až s románem Sanders. Díky románu Zelený lučištník (The Green Archer) se stal nejvydávanějším autorem své doby.

Roman Svoboda tvrdí, že na jeho životě není nic zvláštního, už jako student si vysnil práci novináře, sen se naplnil a v současné době působí především v pořadu Na stopě (Česká televize) jako moderátor, scénárista a redaktor. Co asi vzhledem k jeho profesi nepřekvapí, je záliba v detektivním žánru, což dokazuje i jeho dosavadní repertoár audioknih pro audiovydavatelství Čti mi!

Podobné audioknihy