Kanibal

Koupit
u distributorů

Koupit u nás

120 Kč

Autor:

Lubomír Macháček

Interpret:

Délka:

7h 42m

Kategorie:

Rok vydání:

2020

O čem to je?

Románem Kanibal předkládá Lubomír Macháček čtenářům střet dvou výrazných osobností, lékaře a jeho bývalého pacienta, který vyhledá svého terapeuta krátce po návratu z vězení, aby se mu pomstil za domnělou křivdu. Jejich vzájemný souboj o pravdu života je nejen bojem o fyzické přežití, ale zároveň i střetnutím o duši, o hodnoty a o poznání, že je stejně důležité obstát před lidmi, jako sám před sebou.

Příběh balancuje na hraně, své hrdiny bere autor tu vážně, jindy tragikomicky a neodpustí si ani ironii a sarkasmus. Lehká dívčina, lidový léčitel, úspěšný podnikatel, doktorka přírodních věd a spisovatel – kronikář jsou všichni lidmi „naší“ doby, kteří hledají svou tvář a integritu uprostřed noci v terapeutické skupině, kde očekávají, že dostanou další šanci žít a přežít…

Další informace

Lubomír Macháček (*21. 6. 1947) je pardubický rodák. Na Univerzitě Palackého v Olomouci vystudoval psychologii, které se následně věnoval celý svůj profesní život. Toto jeho zaměření se významně projevilo také v jeho prózách. Literárně aktivní byl už od střední školy, kdy se redakčně podílel na tvorbě časopisů. Do řady periodik posléze také přispíval. Jeho povídky, které byly publikovány v řadě sborníků a sbírek, se vyznačují detektivními zápletkami s psychologickým kontextem.

Martin Čevora je interpret, jehož už v dětství ovlivnil poslech pohádek z LP desek, čímž se začal budovat jeho vztah k mluvenému slovu a literatuře. Zjistil, že čtení nahlas je pro něj intenzivnějším zážitkem z knihy a je rád, že do příběhů mohl začít vnášet tento „nový zvukový život“.

Podobné audioknihy