Valgir

Koupit
u distributorů

Koupit u nás

329 Kč

Autor:

Milada Střítezská

Interpret:

Hudba:

Miloš Vacík

Délka:

22h 42m

Kategorie:

Rok vydání:

2024

O čem to je?

Na počátku byla poušť a muž, který měl v osudu napsanou dlouhou cestu na sever. Valgirův život plný zvratů a osobních proher i vítězství se stal kronikou první severské války a jejích dopadů na osud obyvatel Alatey.

Příběh, který otevírá romány cyklu Ilusie, byl inspirován dobrodružnou literaturou začátku 20. století, životem finského maršála Mannerheima a Zimní válkou.

Další informace

Milada Střítezská se narodila v normalizačním Československu a šedi komunismu unikla jen díky Výtvarné škole Václava Hollara, kde vyrůstala. Po studiu na různých školách vystřídala pestrou paletu zaměstnání i dalších škol. Živila se jako uklízečka, tisková mluvčí, koordinátorka dobrovolníků, vedoucí antikvariátu, knihkupec, osobní sekretářka, pojišťovák i autorka restaurátorských průzkumů památek, kterým se věnuje dodnes.

Otakar Sovina se jako muzikant pohybuje docela hodně kolem mikrofonu, tak ho napadlo využít svůj hlas k načítání audioknih. Jeho rozhodnutí ještě podpořila účast v semifinále rozhlasové soutěže Hlas Dvojky, pořádané Českým rozhlasem. Knížky má rád už od dětských let, především dobrodružné, detektivní, horory, fantasy i sci-fi.

Podobné audioknihy