Prokletí hradu Mydlovar

Koupit
u distributorů

Koupit u nás

290 Kč

Autorka:

Martina Novotná

Interpret:

Délka:

10h 10m

Kategorie:

Rok vydání:

2022

O čem to je?

Na nově budovaném hradu Mydlovar, vystavěném ve druhé polovině 13. století, dochází k podivnému úmrtí oblíbeného psa hradního pána. Pan Jan se s jeho smrtí nehodlá tak snadno smířit, chce odhalit viníka, aby ho mohl náležitě potrestat. Jeho vypátráním je pověřen Martin, mladý voják, kterému hrozí přísný trest za jeho předchozí provinění. Rázem tak dostává na výběr – buď se mu podaří objasnit, k čemu v hradním psinci došlo, nebo ho za svítání čeká popraviště. Martin se pouští do vyšetřování, čímž píchne do vosího hnízda. Na hradě se stávají další nešťastné náhody a dochází ke zdánlivě přirozeným úmrtím. Mrtvoly se vrší, trpělivosti hradního pána ubývá a stopy stále nikam nevedou…, což je možná i lépe. Když Martin zjistí, co – a hlavně kdo – za zločiny stojí, je přesvědčen, že šibenice, která mu hrozila na začátku, je nic proti tomu, čemu bude muset čelit nyní…

Další informace

Martina Novotná se narodila v roce 1983 v Karlových Varech. Ve svých příbězích využívá zkušenosti nejen z kriminalistiky, ale také z dalších oborů, kterými se zabývá. Její tvorbu ovlivňuje především zájem o historii a historický šerm, jemuž se aktivně věnuje, a studium psychologie se zaměřením na negativní jevy ve společnosti. Stranou jejího zájmu nezůstávají ani tzv. „věci mezi nebem a zemí“. Mezi její další záliby patří především jízda na koni, výroba šperků a psaní recenzí na knihy, kde se zaměřuje na oblast historických románů a detektivek.

Martin Zeman se narodil v Kolíně 1969. Od dětství četl dobrodružné knihy, především Karla Maye, Julese Verna. Od malička jsem poslouchal rozhlasové hry, pohádky, LP desky a nahrané audiokazety. S načítáním začal v roce 2011, kdy začal načítat především romány Karla Maye. Má rád dobrodružné, scifi, fantasy, detektivky a historické romány.

Podobné audioknihy