Po nás potopa

Koupit
u distributorů

Koupit u nás

290 Kč

Autor:

Josef Toman

Interpret:

Délka:

31h 37m

Kategorie:

Rok vydání:

2019

O čem to je?

Historický román z prostředí krizového období starověkého Říma nás utvrzuje v přesvědčení, že koloběh dějin se stále otáčí. Téma střetu mezi aristokratickou a plebejskou morálkou je provázeno psychologicky prohloubenými portréty císaře Tiberia a filozofa Seneky. Hlavními hrdiny románu jsou mladý patricij Lucius Curio a chudý herec Fabius Scaurus. Lucius pochází z rodiny s republikánskou tradicí. Jeho otec se zapojí do spiknutí proti císaři, v němž hraje významnou úlohu právě i mladý Lucius. Ten ovšem nakonec neodolá touze po slibné kariéře u dvora nově nastoupivšího císaře Caliguly a zradí jak republikánské ideály, tak svého otce. Opačným případem je herec Fabius, který i za cenu ztráty života ve svých hrách upozorňuje na zkorumpovanost a bezohlednost vládnoucích patricijských vrstev, senátu a nakonec i samotného císaře.

Další informace

Josef Toman (1899-1977) básník, prozaik i dramatik je autorem žánrově mnohostranného díla, především historických románů. Narodil se v rodině slévače. Po maturitě na obchodní
akademii v Praze pracoval rovněž v Praze jako úředník, později na velvyslanectví v Římě a
u obchodní firmy v italském Palermu. Potom působil jako tajemník, později ředitel nakladatelství Spolku výtvarných umělců Mánes, ve 30. letech se podílel na činnosti Čs. filmové společnosti a Klubu moderních nakladatelů Kmen.

Jiří Pobuda je bard, šermíř, kamarád s obrovským srdcem a narátor s nezapomenutelným projevem. To je jedinečný Jiří Pobuda.

Podobné audioknihy