Jiný kraj

Koupit
u distributorů

Koupit u nás

??? Kč

PŘIPRAVUJEME

Audiokniha
v přípravě

Autor:

kolektiv autorů
Tereza Matoušková, Tereza Kadečková (eds.)

Interpret:

Hudba:

???

Délka:

??h ??m

Kategorie:

FantasySci-fi | Povídky

Rok vydání:

???

O čem to je?

Jiný kraj může znamenat exotickou přírodu, ale také odlišné mravy, neobvyklé zvyky a zákonitosti, jiné lidi, myšlenky, osudy. Antologie Jiný kraj je výběrem povídek žánru fantasy, sci-fi a hororu, ale přesto se věnuje tématům, která hýbají současným světem. Problémy osobní identity, ochrana životního prostředí, potíže v rodině nebo intenzivní chov drůbeže. Mořské panny plavou mezi igelitovými sáčky, mágové experimentují na mentálně postižených dětech, kmen žijící na obří kře prchá ze své domoviny, protože přichází doba tání… Obsah povídek je často kritický a varující, ale nejednou se na konci mihne jiskřička naděje. Nebo aspoň rozkošné koťátko.

Další informace

Tereza Matoušková se narodila se 6. 7. 1990 v Uherském Hradišti. Vystudovala Evoluční a ekologickou biologii na Přírodovědné fakultě Masarykovy univerzity a historii na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity; na což navázala studiem historické antropologie na Karlově univerzitě v Praze. Po dvou knihách vydaných vlastním nákladem jí roku 2011 vyšla kniha Hladová přání.

Tereza Kadečková je v internetových vodách známá jako Kadet. První povídku Sladké sny publikovala ve stejnojmenném new weird e-sborníku (2013), další zářez pořídila v roce 2015 povídkou Smetiště ve sborníku Čas šelmy. Její první kniha O dracích a lidech vyšla v nakladatelství Golden Dog. Píše převážně fantastiku, ale čas od času zavítá do vod komiksů (Vějíř 2015, Vějíř 2016). Je redaktorkou fantasy webu Sarden.

Vojtěch Hamerský je absolventem Kabinetu informačních studií a knihovnictví na Masarykově univerzitě v Brně. Je nadšencem do technologií, vzdělávání a multimediální tvorby. Ve volném čase tvoří, objevuje nové věci a nebo se noří do knih, seriálů, filmů či her.

Podobné audioknihy