J.R.R. Tolkien – Životopis

Koupit
u distributorů

Koupit u nás

250 Kč

Autor:

Humphrey Carpenter

Interpret:

Překlad:

Stanislava Pošustová – Menšíková

Délka:

10h 48m

Kategorie:

Biografické | Fantasy | Historické

Rok vydání:

2020

Obálka:

Rubén Megido

O čem to je?

Humphrey Carpenter poutavou formou vypráví příběh spisovatele, jehož dílo stále ovlivňuje miliony lidí na celém světě. Při tvorbě knihy spolupracoval s rodinou a blízkými J. R. R. Tolkiena a měl přístup k jeho osobním písemnostem. Díky tomu je nám představeno mnoho zajímavých podrobností z Tolkienova života. Můžeme sledovat cestu, která vedla až k sepsání legendárního Hobita a posléze Pána prstenů. Jaký vlastně John Ronald byl? Kde nacházel inspiraci pro svou zdánlivě nevyčerpatelnou obraznost?

Copyright © Humphrey Carpenter

Další informace

Humphrey Carpenter (26. 4. 1946 – 4. 1. 2005) byl britský spisovatel a životopisec působící v Oxfordu. Zaznamenal životní příběhy mnoha osobností. Kromě J. R. R. Tolkiena to byl například Benjamin Britten, W. H. Auden, Evelyn Waugh a další. Významné je rovněž jeho dílo The Inklings, ve kterém se věnuje slavnému „klubu spisovatelů“ okolo J. R. R. Tolkiena, C. S. Lewise a Charlese Williamse. Věnoval se také tvorbě pro děti a působil v rádiu BBC 3.

Libor Böhm je jedním z majitelů vydavatelství Čti mi! Pozitivní vztah k literatuře a poslechu mluveného slova v něm už od malička budovaly nahrávky pana Wericha a jeho pohádek, nebo laskavé vyprávění Marka Ebena v příbězích Medvídka Pú. Díky vydavatelství si tak plní sen. Věří, že díky poslechu se literatura může šířit o něco dál, než jen v klasické knižní podobě. A má radost z toho, když tomu může trošku pomoct.

Podobné audioknihy