Hvězdná hora

Koupit
u distributorů

Koupit u nás

140 Kč

Autor:

Valerij Jakovlevič Brjusov

Hudba:

Jakub Pachol

Délka:

3h 15m

Kategorie:

Rok vydání:

2021

O čem to je?

Příběh nás zavede do mystického království ztraceného uprostřed africké pouště, kam se náš hrdina dostane na počátku boje o trůn, protože vládce Hvězdné hory náhle zemřel a jeho jediná dcera musí učinit životní rozhodnutí.

Další informace

Valerij Jakovlevič Brjusov, básník, prozaik, dramatik a překladatel je znám jako jeden ze zakladatelů ruského symbolismu. Psal také fantastické příběhy – například antiutopii Republika Jižního kříže a novelu Hora Hvězdy. Ta zůstala po dokončení nepublikována, po autorově smrti strávil text v archivu více než 50 let a byl vydán až v roce 1975. O rok později vyšel poprvé i česky jako Hvězdná hora.

Jindřich Zřídkaveselý se narodil 1. 8. 1994, ve stejný den jako David Gemmell. Možná díky tomu velmi brzy objevil fantasy literaturu a na první počtení se do ní zamiloval.  A na první poslech ho uhranul i svět mluveného slova, takže možnost vyprávět výborné příběhy jiným lidem byla jasná volba.  Nejraději poslouchá knihy v podání Martina Fingera, Davida Novotného, Jana Vondráčka, Jana Zadražila a Martina Stránského.

Podobné audioknihy