Ukázka:

INFO O AUDIOKNIZE
Vydavatel: Čti mi!
Autor: Ilka Pacovská
Interpret: Margit Vinklárková
Délka: 15h 18m
Hudba: Ondřej Morcinek
Rok vydání: 2020
Kategorie Dobrodružné; Fantasy
Série: Sedmý smysl #7

O čem to je?

Kdo je zlodějíček? A kde jsou páté hradby? Dnes večer slavnostní večeře. Dostavte se v šest. Na programu malé překvapení pro Hanku. Zach.

Tato pozvánka a večeře na počátku prázdnin všechno odstartovaly. Hance už je sedmnáct. Zcela neočekávaně se setkává se svou chůvou, na niž si vůbec nepamatuje, ale která tvrdí, že dívčin otec žije. Pátrání po něm Hanku zavede na zvláštní ostrov, kde se připlete nejen do občanské války, ale i k nedobrovolnému cestování mezi světy. Záchrana lidí a bytostí ovládajících sedmý smysl…

Autor
Ilka Pacovská od roku 1954 žila v Kralupech nad Vltavou. Po studiu na knihovnické škole pracovala v knihovnách, archivech a později jako grafická redaktorka v televizních časopisech, kde s oblibou vytvářela koutky pro děti s luštěním, říkankami nebo i pohádkami. Je vdaná a bydlí v Praze. Po narození staršího syna přibyla do její rodiny trojčata. V současné době se raduje z devíti vnoučat a odešla do důchodu. Příběhy ze světa, kde většina obyvatel má i sedmý smysl – schopnost používat magii – začala psát až v době, kdy její dospívající děti opustily domov a založily si vlastní rodiny. Zpočátku své knihy zveřejňovala zdarma na internetu, kde měly nečekaně příznivý ohlas. Původně měla série končit čtvrtým dílem, ale vždy se objevil důvod, proč psát dál. V roce 2018 vyšel poslední desátý díl její fantasy série Sedmý smysl.


(Jako odměnu za recenzi od nás dostanete 10% slevu na příští nákup) 😉

Recenze

 • Pohlazení po duši

  Příběh je tentokráte složitě propracován, ale při čtení každý dílek zapadá perfektně do toho druhého. Bavilo mě to a musím uznat, že tam pro mě nebylo žádné hluché místo.
  Často ho někdo přirovnává k Harry Potterovi. I když sama autorka říká, že se jím nechala inspirovat. Tak ty dvě slova mají pro mě zcela rozdílný význam. Inspirace je úžasná, autorka vytvořila fantasy svět po česku. Není tak temný a hned je to lépe srozumitelné dětem, když je tam více názvů českých než anglických. Zato přirovnání je jako skoro stejný. A tato fantasy série je opravdu úplně o něčem jiném. Jsem moc ráda, že něco tak povedeného napsala česká autorka. Určitě si ji přečtěte, kdo nezná, bude mile překvapen. Paní M.Vinklárková pozvedá celé dílo na vyšší úroveň.Je božská.

  1 lidem tato recenze pomohla

  Pomozte ostatním posluchačům najít ty nejužitečnější recenze.

  Je tato recenze pro vás užitečná? Ano Ne

 • Napsat recenzi