Ukázka:

INFO O AUDIOKNIZE
Vydavatel: Čti mi!
Autor: Jiří Raichl
Interpret: Libor Böhm
Délka: 6h 27m
Hudba: Ondřej Morcinek
Rok vydání: 2020
Kategorie Povídky; Mysteriozní

O čem to je?

Jak se podařilo světově proslulému houslistovi vjet do nepochopitelné časové chyby? Proč má líný obchodní manažer neodbytný dojem, že mu tajemný „kdosi“ krade život? Vyjde zoufalému zkrachovanci sázka na odepsaného outsidera? Poradí si obecní zastupitelé ze severočeské vesnice s bizarním usnesením Evropské unie? Tohle všechno a mnoho dalšího se dočtete v povídkové knížce, poskládané jako mozaika příběhů utkaných z přediva ironického humoru, napětí a tajemna. Autor nechává své neobyčejně obyčejné hrdiny bloudit labyrintem neočekávaných situací často až za hranicí normálna (kde jsou často konfrontováni zatraceně neodbytnými existenciálními úvahami), aby je přivedl do „bezpečného přístavu“ překvapivého až šokujícího rozuzlení. Příběhy jsou záměrně vyprávěny tak, aby se četly jedním dechem. Ať už na vyhřáté pláži při dovolené u moře nebo doma v teple, v pohodlí křesílka, po ruce s doutníkem a sklenkou dobrého nápoje.

Autor
Jiří Raichl Prozaik, básník a dramatik-ochotník. Literární tvorbě se věnuje jako koníčku už dlouhou řadu let. V roce 2018 založil butikové nakladatelství TOFANA s cílem vybudovat unikátní komunitu spolupracujících autorů.

Více o autorovi na www.jiriraichl.mozello.cz


(Jako odměnu za recenzi od nás dostanete 10% slevu na příští nákup) 😉

Recenze

 • Hromádka horůrků z českého prostředí

  Osvěžující. Jak to tak bývá u povídkových knížek, některé povídky jsou lepší, jiné slabší.
  Všechny povídky jsou ale skvěle vypointované, audiokniha se příjemně poslouchá, i přes znepokojivé konce příběhů.

  Na můj vkus autor používá příliš chlapský (lehce vulgární) jazyk a pohrdavý styl humoru, který mi úplně neseděl, ale velmi dobře vymyšlené zápletky a výborná interpretace to v celkovém dojmu přebily.

  Nejvíc se mi líbily povídky: Dezertér, Vsadil jsem na outsidera, Zítra už bylo a Říkejte mi pan Pilsner, které pro mě měly oproti ostatním navíc nějaké to „wow!“.

  1 lidem tato recenze pomohla

  Pomozte ostatním posluchačům najít ty nejužitečnější recenze.

  Je tato recenze pro vás užitečná? Ano Ne

 • Den mezi muži

  Vypointované, lehce hororové povídky, které jsem všechny poslechla za jeden den. Ten den jsem si nazvala“den mezi muži“, protože všechny povídky byly psané z mužského pohledu, v chlapském jazyce a s humorem pro pány. A vlastně to byl fajn den. Knížku doporučuji k poslechu, načtená je skvěle , hudební předěly neruší, naopak potrhují náladu povídek.

  1 lidem tato recenze pomohla

  Pomozte ostatním posluchačům najít ty nejužitečnější recenze.

  Je tato recenze pro vás užitečná? Ano Ne

 • Napsat recenzi