Ukázka:

INFO O AUDIOKNIZE
Vydavatel: Čti mi!
Autor: Josef König
Interpret: Martin Čevora
Délka: 2h 9m
Rok vydání: 2020
Kategorie Povídky

O čem to je?

Osm nepatrných okamžiků, osm větších rozhodnutí. Na začátku všeho je vždy velká tržnice a záleží pouze na tom, jak kdo nakoupí. Ne každý příběh však musí skončit prohrou. Hodnocení už je na jiných. Sbírka jemně propletených osmi povídek zasazených do současnosti poukazuje na stav dnešní společnosti postavené na bezcitnosti a materiálním životě. Prvotina Josefa Königa, který má za sebou především scenáristickou tvorbu, přináší minimalistické příběhy že života obyčejných lidí.

Autor
Josef König. Scénárista, vystudoval žurnalistiku, pedagogiku a sociální práci. V roce 2011 založil v Olomouci vlastní divadelní projekt, pro který vznikly hry Hořící ovce a Srdíčka. Během několika let napsal autorské hry Instantní dobro, Černé karafiáty a První den.

(Jako odměnu za recenzi od nás dostanete 10% slevu na příští nákup) 😉

Recenze

 • Svižné a k zamyšlení

  Jako většina povídkových sbírek, i tato obsahuje slabší a lepší kousky. Ale vzhledem k tomu, že jsou povídky krátké, ani ty slabší nestihnout člověka nudit.

  A některé povídky mě opravdu dostaly. Nejvíc se mi líbila 4. povídka: Vím, kam patříš. A nejvíc se mi pod kůži dostal epilog. Svižný styl, ale přitom k zamyšlení.

  1 lidem tato recenze pomohla

  Pomozte ostatním posluchačům najít ty nejužitečnější recenze.

  Je tato recenze pro vás užitečná? Ano Ne

 • Zamyšlení nad životem, které nenudí

  Povídky jsem poslechla na jeden zátah a přesto si je i po čase dokážu vybavit. Navazují na sebe a každá se může číst i samostatně. Interpretace povídek je skvělá, můžu doporučit každému, kdo se chce zamyslet nad životem a podívat se na lidské osudy z různých úhlů.

  1 lidem tato recenze pomohla

  Pomozte ostatním posluchačům najít ty nejužitečnější recenze.

  Je tato recenze pro vás užitečná? Ano Ne

 • Napsat recenzi