Ukázka:

INFO O AUDIOKNIZE
Vydavatel: Čti mi!
Autor: Jiří Pešaut
Interpret: Milan Šmíd
Délka: 8h 1m
Rok vydání: 2022
Kategorie Povídky

O čem to je?

Sbírka vynikajících příběhů z rybářského prostředí, nad nimiž se často zasmějete, ale i nejednou zamyslíte, a které mnohdy vyvolají i silné pohnutí, je zároveň i čistou a přemýšlivou reflexí doby a upřímnou osobní zpovědí spisovatele, pro něhož je rybářství nejen pevnou součástí života, ale i jeho dalším mystickým rozměrem.

Autor:
Jiří Pešaut se narodil 1972 v Praze. I když vystudoval obor na první pohled literatuře vzdálený, strojírenství, vždy k umělecké tvorbě tíhnul. Později pracoval v Městské knihovně a začal se věnovat psaní povídek a básní. S některými z nich se zúčastnil soutěže o Stříbřitělesklý halmochron. Později ulehl do několikaletého literárního spánku, kdy se živil jako počítačový
technik, a psaní se věnoval jen v soukromí. Znovu začal publikovat svá díla až od roku 2007 na literárních serverech Epika a Piste.povidky.cz. Zde se stal porotcem literární soutěže. Své povídky také publikoval v časopisech „Vozíčkář“ a „Abilimpijský zpravodaj“. Vlastním nákladem vydal prvotinu „Povídky jemné i tajemné“ a několika svými básněmi se podílel na knize „Symfonie slov“. V roce 2011 vydal v nakladatelství Beletris mystický román „ELENA“, který je zatím vrcholem jeho dosavadní literární tvorby. V současné době se podílí na tvorbě elektronického časopisu Lemurie (www.lemurie.eu). Mimo literaturu se rovněž zajímá o divadlo, film, rybaření a lukostřelbu. V roce 2014 vydal v nakladatelství Beletris knihu rybářských povídek: „Rybolov v srdci“.


(Jako odměnu za recenzi od nás dostanete 10% slevu na příští nákup) 😉

Napsat recenzi