Ukázka:

INFO O AUDIOKNIZE
Vydavatel: Čti mi!
Autor: Jan Jícha
Interpret: Jiří Wittek
Délka: 16h 13m
Rok vydání: 2020
Kategorie Humor; Fantasy

O čem to je?

Slavná tradice české humoristické literatury ze školního prostředí opět ožívá aneb Cesta do hlubin učitelovy duše.

Alfréd nemá rád děti. Umí kouzlit, a tak kouzlí dětem — aby si mohl kupovat cigarety, dát si horkou vanu a další den se posunout o štaci dál. Jeho mrtvolnou pohodu naruší až neznámý muž, který mu předloží podivnou nabídku. Alfréd se má stát ředitelem kouzelnické školy v Beďarech. Nikoli kvůli magickému nadání, nýbrž kvůli titulu z pedagogické fakulty. Blíží se totiž obávaná návštěva úřední vrchnosti. A proti ní žádná kouzla nic nezmůžou: je nutné vyplnit nekonečnou hromadu papírů.

Román Jana Jíchy Ředitel a hydra je inteligentní parodií, která se trefuje do největších problémů dnešního školství — nesmyslného papí-rování, nepřehledné džungle vyhlášek a nařízení, vyhořelých učitelů a zdivočelých žáků. A všudypřítomné hlouposti. Přesto přese všechno je ale hlavně knihou o dětech, o lásce k poznání a věčné zvědavosti. A taky o pečených vrabcích.

Děti přicházejí na svět se schopností divit se a kouzlit. Školní systém z nich velmi rychle dokáže vypudit obojí. Oblbování dětí vzdoruje jediná, dobře ukrytá základka. I ta se však ocitá v ohrožení — hydra s razítkem se blíží.

Autor
Jan Jícha (nar. 1980) je spisovatel, písničkář a ředitel základní školy. Debutoval v roce 2002 satirickým návodem Prevít na vysoké aneb Jak vystudovat a nezblbnout, na nějž navázal pokračováním Prevít v tajných službách (2003) o studiu v zahraničí. Prvním románem Jana Jíchy byly Dva roky bez prázdnin (2006), poté následovaly Maturita (2009) a Utin jackpot (2012). Je také autorem několika vážných i humoristických cestopisů a dvou sbírek kratších textů — Jak se Lubošek naučil mluvit slušně (2008) a Průšvih v Lurdách (2010). V roce 2017 vydal Literární monády, „učebnici literatury pro novou dobu“. S manželkou a čtyřmi dětmi žije ve Všeradicích u Berouna.


(Jako odměnu za recenzi od nás dostanete 10% slevu na příští nákup) 😉

Recenze

 • Vtipná parafráze Harryho Pottera, z pohledu ředitele kouzelnické školy

  Vynikající audiokniha na zlepšení nálady. Vtípky jsou možná místy trochu pubertální, ale i to mě bavilo.
  Jestli jste si někdy kladli otázku, jak by asi vypadaly Bradavice v Čechách, tato kniha Vám dá odpověď.
  Narozdíl od Harryho Pottera ale v této kouzelnické škole, resp. v knize o ní, nejde až tak o žáky, ale o učitelský sbor a ředitelův boj s úředním šimlem. Musím doporučit. Určitě jsem to neposlouchala naposledy.
  Skvěle načtené a vtipně napsané, pro pošmourné večery „v domácím vězení“ značka ideál.

  1 lidem tato recenze pomohla

  Pomozte ostatním posluchačům najít ty nejužitečnější recenze.

  Je tato recenze pro vás užitečná? Ano Ne

 • Skvělá kniha, dobře načtená

  Velmi jsem se bavila i když uznávám, že bych se bavila patrně méně, býti pedagogem. Těm to jistě „něco připomíná“. Pohodová knížka.

  1 lidem tato recenze pomohla

  Pomozte ostatním posluchačům najít ty nejužitečnější recenze.

  Je tato recenze pro vás užitečná? Ano Ne

 • Napsat recenzi