Ukázka:

INFO O AUDIOKNIZE
Vydavatel: Čti mi!
Autor: Jan Frána
Interpret: Milan Šmíd
Délka: 13h 11m
Rok vydání: 2021
Kategorie Detektivní; Dobrodružné

O čem to je?

Další případy netradiční detektivní party, jíž tvoří tramp, vodák, amatérský detektiv s přezdívkou Hároš a kapitán kriminálky Jan Sladký, přezdívaný Kozina, kterou měli čtenáři poznat v předešlé autorově knize Případ zatoulanýho rybáře (Beletris, 2017). Přitažlivost a výjimečnost zařazených detektivních příběhů opět umocňuje jejich zasazení do ryze českého prostředí trampů a vodáků. V prvním příběhu s názvem Afričan se do letního putování trampské party, k níž se přidává vracející se trampský emigrant z černého kontinentu, prolíná temná minulost a její dozvuky. Hledání motivů starých i nových vražd vnáší do zdánlivě běžného děje burcující napětí i překvapující odhalení. Šokující nález mrtvého vodáka na zcela nečekaném místě v povídce, jež dala celé knize název, pak přivádí čtenáře do skvěle vylíčeného vodáckého světa a ani tady není o dějové zvraty a nečekané situace nouze. Knihu uzavírá kraťoučké, téměř anekdotické vyprávění s detektivní zápletkou a naprosto netypickým rozuzlením.

Autor
Jan Frána – prozaik, básník, publicista. Vystudoval gymnázium a VŠSE, pracoval jako vývojový pracovník, později jako manažer. Kolem roku 1993 začal psát trampské a vodácké povídky, píše i básně a skládá písně. Je vydavatelem edice Trapsavecké miniatury.


(Jako odměnu za recenzi od nás dostanete 10% slevu na příští nákup) 😉

Recenze

 • Vodácké detektivky

  Neseděl mi tak docela vodácký jazyk, asi proto, že nejsem zrovna vodák 🙂
  Co mě ale hodně pobavilo, byla poslední krátká povídka, to jsem se opravdu zasmála nad rozuzlením.

  1 lidem tato recenze pomohla

  Pomozte ostatním posluchačům najít ty nejužitečnější recenze.

  Je tato recenze pro vás užitečná? Ano Ne

 • Frána nezklamal

  Osvědčený autor trampských detektivek opět nezklamal a tato audiokniha určitě stojí za poslech 😉 Hvězdu strhávám za technické zpracování a výběr rétora.

  1 lidem tato recenze pomohla

  Pomozte ostatním posluchačům najít ty nejužitečnější recenze.

  Je tato recenze pro vás užitečná? Ano Ne

 • Napsat recenzi