Ukázka:

INFO O AUDIOKNIZE
Vydavatel: Čti mi!
Autor: Michal Ajvaz
Interpret: Martin Čevora
Délka: 18h 16m
Rok vydání: 2021
Kategorie Dobrodružné; Fantasy

Příloha k audioknize ke stažení ZDE

O čem to je?

Děj románu se odehrává v roce 1999 v Praze. Vypravěč objeví na skládce na okraji města věc, jejíž účel nezná – je to nějaký nástroj, emblém, socha nebo snad písmeno neznámé abecedy? Ukáže se, že předmět je nějak spojen se záhadným zmizením mladé dívky. Vypravěč po ní pátrá a zároveň se pokouší odhalit smysl neznámého předmětu, který by mohl vést k tajemství jejího zmizení. Na své cestě prochází různými prostory, kavárnami, vrátnicemi podniků, nádražími i luxusními vilami zbohatlíků. Naráží na řadu stop, naslouchá vyprávěním, která souvisejí s věcí i s dívkou. Tyto příběhy přenášejí čtenáře do různých míst – do New Yorku, do nepojmenovaného francouzského městečka, do horského střediska Garmisch-Partenkirchen v Bavorských Alpách, na řecké ostrovy v Egejském moři, do Jižní Ameriky, do Afghánistánu. Ale stopy se stále nemohou spojit ve smysluplný celek…

Autor
Michal Ajvaz se narodil 30. října 1949 v Praze. V roce 2020 získal Státní cenu za literaturu. Vystudoval Filosofickou fakultu Univerzity Karlovy, od roku 1974 postupně pracoval jako sálový dělník, hlídač, domovník a čerpač, v letech 1996–1999 jako redaktor Literárních novin, od roku 2003 je zaměstnán jako výzkumný pracovník v oboru filosofie v Centru pro teoretická studia, společném pracovišti Univerzity Karlovy a Akademie věd České republiky. Píše básně, povídky, novely, romány, eseje a filosofické studie. Z němčiny přeložil knihu Ernsta Jüngera Na mramorových útesech (1995). Jeho knihy vyšly v anglickém, francouzském, ruském, polském, maďarském, slovinském, švédském a nizozemském překladu a v současné době se překládají do několika dalších jazyků.

(Jako odměnu za recenzi od nás dostanete 10% slevu na příští nákup) 😉

Recenze

 • Náladovka, tajemně záhadná

  Trochu víc děje, než v Druhém městě, ale zůstává atmosféra tajemna a skvělá práce s českým jazykem. Příjemný poslech. Tentokrát bych i byla schopná říct, o čem kniha je, ale nebudu spoilerovat.
  Mohu doporučit.

  1 lidem tato recenze pomohla

  Pomozte ostatním posluchačům najít ty nejužitečnější recenze.

  Je tato recenze pro vás užitečná? Ano Ne

 • Napsat recenzi