Ukázka:

INFO O AUDIOKNIZE
Vydavatel: Čti mi!
Autor: Vladimír Šlechta
Interpret: Jiří Wittek
Délka: 14h 15m
Rok vydání: 2021
Kategorie Dobrodružné; Fantasy
Série: Likarijská trilogie #3

O čem to je?

Kniha Orcigard je závěrečným dílem Likarijské trilogie. Volně navazuje na Nejlepší den pro umírání a Likario.

Orcigard stále ještě ovládá Alarich Touraine, zvaný Temný mág, jeho moc však slábne. Propukají proti němu povstání, na jeho území vnikají hledači pokladů i lovci orčích skalpů. V těchto bouřlivých časech je do Orcigardu zavlečena Sylvia Viktorina, nejmladší dcera vévody z Barro. Aby přežila, musí si hledat spojence a přátele – a to jak v řadách dobrodruhů, tak mezi skřety i nestvůrami.

V Orcigardu se kdysi rozkládala říše pterrů, bytostí s lidskými těly a ptačími hlavami. V průběhu věků se Orcigard změnil v obrovskou mokřinu. Rozptýleně tu žijí skřeti, potulují se zde různé nestvůry. Ve starých chrámech, utopených v močálech, se skrývá zlato i cenné artefakty.

Autor
Vladimír Šlechta se narodil 5.8.1960 v Liberci, ale většinu života prožil na jihu Čech v Českých Budějovicích. Roku 1984 absolvoval Stavebni fakultu ČVUT, obor vodní stavby, a poté byl zaměstnán v projekčních odděleních různých vodohospodářských institucí a také tři roky jako úředník u hasišů. Od poloviny roku 1999 samostatně podniká v oboru projektování vodohospodářských zařízení. Také nějaký čas externě vyučoval na stavební průmyslové škole.

Vladimír Šlechta debutoval v roce 1993 v časopise Ikarie krátkou povídkou Legendární zbraň. V roce 1999 vyšly první jeho dva romány: Projekt Bersekr a Ostří ozvěny. Do roku 2007 se jeho knih prodalo celkem kolem 15 tisíc kusů, je tak jedním z nejprodávanějších českých autorů fantasy a sci-fi. Je dvojnásobným držitelem ceny Akademie science fiction, fantasy a hororu v kategorii nejlepší publikovaná povídka. V současnosti je (kromě zhruba čtyřiceti povídek vydaných časopisecky nebo v různých antologiích) autorem zatím devíti knih, ve kterých dovedně kombinuje prvky dobrodružné science-fiction a fantasy. Tři z nich patří do cyklu, odehrávajícím se v postkatastrofickém prostředí Evropy (Projekt Berserkr, Ostří ozvěny a Kyborgovo jméno), další spadají do fantasy cyklu Krvavé pohraničí (Krvavé pohraničí, Šílený les, Orcigard, Nejlepší den, Zahrada sirén a Ploty z kostí), který někteří řadí do \“škatulky\“ zálesácká fantasy.


(Jako odměnu za recenzi od nás dostanete 10% slevu na příští nákup) 😉

Recenze

  • Potřetí a z jiného ůhlu

    Příběh začal úplně odjinud než jsem čekala, ale vůbec mi to nevadilo. Nakonec se mé oblíbené postavy setkaly a to už jsem si opravdu lebedila. Bavily mě Thomsonovy přívlastky, kterými častoval Sylvu. Osobně bych si vybrala „Rajský polibku“ :)). Audioknížku tentokrát doporučuji i všem čtenářům knih Terryho Pratchetta, text mi je připomněl. Interpretace Jiřího Witteka byla opět strhující, člověk pár přeřeků rád odpustí, když má četba spád a náboj. 5 hvězd si zaslouží právem.

    1 lidem tato recenze pomohla

    Pomozte ostatním posluchačům najít ty nejužitečnější recenze.

    Je tato recenze pro vás užitečná? Ano Ne

  • Napsat recenzi