Ukázka:

INFO O AUDIOKNIZE
Vydavatel: Čti mi!
Autor: Jan Sobotka
Interpret: Irena Headlandová Kalischová
Hudba: Ondřej Morcinek
Délka: 5h 47m
Rok vydání: 2022
Kategorie Pohádky

O čem to je?

Čert Pepiáš byl v pekelné škole samá poznámka, ba i dvojka a trojka z chování, protože neuměl zlobit. Když ho poslali do služby mezi lidi, deset let do pekla nikoho nepřinesl, a proto se tam jednoho dne pro svou dobrotu nesměl vrátit. Stal se školníkem v Jičíně a pomáhal, kde mohl. Poradil si s drakem Sakulajdou, zachránil přísného pana učitele, přemohl kouzelníka Óbrtrikuse, zmenšil obra, zbavil trápení víly i bezhlavého rytíře, ale také vyhrál nad loupežníky i čarodějnicí Megerou. Knížka je plná laskavého humoru a hezké češtiny.


Autor:
Český aforista a autor pohádek, narozen 11. 1 1944 v Jičíně, dětství prožil v nedalekých Popovicích. V rodném městě maturoval v r. 1962 na tehdejší Střední všeobecně vzdělávací škole (gymnáziu) a v r. 1967 absolvoval Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci češtinu a historii. Pracoval jako učitel na středních odborných učilištích nejprve v Bruntále a potom dlouhá léta v Přerově. V letech 1989–2008 působil jako ředitel Obchodní akademie
v Olomouci. Rukopis knihy O čertu Pepiášovi získal v roce 2005 první cenu v soutěži „Číst je dobré“, kterou vypsalo občanské sdružení Centrum Čítárna. V květnu 2013 se autor stal jedním z laureátů soutěže Naji Naaman Literary Prizes 2013 (Blíže na www.jan-sobotka.cz )

(Jako odměnu za recenzi od nás dostanete 10% slevu na příští nákup) 😉

Napsat recenzi