Ukázka:

INFO O AUDIOKNIZE
Vydavatel: Čti mi!
Autor: Eduard Fiker
Interpret: Petr Třebický
Délka: 5h 14m
Rok vydání: 2020
Kategorie Detektivní

O čem to je?

Příběh románu se odehrává v prostředí předválečné Prahy. Obchodní zástupce se následkem špatné životní situace, do níž se dostal, ocitne v naprosto neznámem prostředí. Útočiště nalezne u muže, kterému dříve pomohl. Neví však, že jde o vůdce zločinecké organizace. Později je zatažen od loupeže a dvou vražd. Proti své vůli tak zjišťuje, jak vypadá život na samém dně společnosti a pokouší se odrazit zase vzhůru.

Autor
Eduard Fiker Narodil se roku 1902 v Praze. Po ukončení reálného gymnázia absolvoval osm semestrů strojního a elektrotechnického inženýrství na ČVUT. Při studiu se věnoval též studiu jazyků a hudby. Odešel na rok do Anglie, po návratu absolvoval základní vojenskou službu a po jejím skončení se uchytil jako houslista v orchestru divadla Rokoko a v tehdejší Velké operetě. Redigoval knižnici Knihy nové generace a byl šéfredaktorem edice dobrodružných sešitových románů nakladatelství Melantrich.
Hned v první detektivním románu Její hra (1932) dokázal, že má vedle vypravěčských schopností i smysl pro dramatičnost, logické řešení a vtipnost dialogu. Ještě v témže roce dokončil další dvě detektivky z domácího prostředí: Zděšenci a Malíř srdcí. U nakladatelů však neuspěl. Aby si získal jméno a popularitu, napsal na jejich doporučení řadu konvenčních detektivek v mnohém poplatných svým vzorům Wallaceovi či Leblancovi.
Do konce druhé světové války vydal více než čtyřicet románů. Vedle detektivek napsal i několik knih dobrodružných i humoristických, a detektivku se sci-fi námětem. Po válce pracoval jako scenárista státního filmu a spisovatel na volné noze.


Booklet, který ve formátu PDF u audioknihy najdete:


(Jako odměnu za recenzi od nás dostanete 10% slevu na příští nákup) 😉

Recenze

 • Vynikající česká detektivní perla, ostrá jako štěrk.

  Vynikající česká detektivní perla, ostrá jako štěrk v perfektním provedení Oldtrebiho basového hlasu. Jeho harmonický projev pevně a s nadhledem tvrdí linku mistrně napsaného díla.

  1 lidem tato recenze pomohla

  Pomozte ostatním posluchačům najít ty nejužitečnější recenze.

  Je tato recenze pro vás užitečná? Ano Ne

 • Stará dobrá detektivka, výborně načtená

  Je z toho cítit datum výroby, ale nezadá si to s americkou detektivkou z podobné doby.
  Standardní klasická detektivka, nic zbytečně natahovaného. Oddechovka na jedno odpoledne.
  Audioverze se moc pěkně poslouchala. Oceňuji, že verze od Čti mi! je narozdíl od rozhlasové verze nekrácená.

  1 lidem tato recenze pomohla

  Pomozte ostatním posluchačům najít ty nejužitečnější recenze.

  Je tato recenze pro vás užitečná? Ano Ne

 • Napsat recenzi