Ukázka:

INFO O AUDIOKNIZE
Vydavatel: Čti mi!
Autor: Petr Heteša
Interpret: Petr Třebický
Délka: 19h 49m
Rok vydání: 2020
Kategorie Detektivní; Sci-fi; Fantasy

O čem to je?

Když Jerry Linden přiletěl z Paříže do Washingtonu převzít tělo své sestry (včetně devítimilimetrových projektilů v něm), ani v nejmenším netušil, v čem to jeho drahá sestřička vlastně jela. Až na místě zjistil, že kromě poměrně rozsáhlé sítě místních nevěstinců zdědil také vstupenku do pekla…
To v tomto případě představuje podivná hra v totálně zdevastovaném měste Baltimore, kde kromě ztracených lidských existencí přežívá ještě něco, čemu místní říkají vyvřeliny a co je stejně nepochopitelné, jako vlastní příčina omezené destrukce této části města.
Jerry se neuváženě rozhodne dohrát tu šílenou hru rozehranou jeho sestrou a brzy mu dojde, že kromě jejího mobilu, jehož prostřednictvím jsou mu postupně sdělovány propozice, potřebuje ještě pistoli – nejlépe co největší ráže. Opatří si ji hned po druhém kole. Po tom třetím pak pochopí, že zde někdo šeredně podvádí. A to ještě netuší, jakým způsobem jsou do celé věci zapojeny záhadné postavy vyvřelin, o nichž oficiální místa zarytě mlčí – zato má o ně velký zájem místní novinářka.

Autor
Petr Heteša vystudoval Gymnázium v Břeclavi a pak Fakultu architektury VUT Brno (1983). Pracuje jako architekt, v letech 1983–90 v DRUPOSU České Budějovice, od ledna 1991 ve vlastní firmě R2 COMP, zabývající se architektonickými projekty a reklamním designem. Až do roku 1989 spolupracoval s Karlem VEVERKOU (viz) na povídkách a novelách, které získávaly dobrá umístění v soutěži o Cenu Karla Čapka. V roce 1987 to byla povídka o simulované počítačové hře Nečistá hra, v roce 1988 rozsáhlá povídka na podobné téma Těšíme se na vás (knižně I. Železný 1991), popisující drsnou počítačovou hru, jejímuž hrdinovi se podaří dostat se ze simulovaného světa do naší reality, a v roce 1989 vydali samizdatově s pomocí SF klubu Winston krátký román Sítě, kanály a stoky.

Petru Hetešovi vyšly časopisecky dvě samostatné povídky Přírodní krásy Tarcusu (Věda a život, 1988, č. 2) a Mončičák a Čičmunda (ABC, 1990, č. 22), odlišující se výrazně od příběhů psaných společně s K. Veverkou. Jeho nejlepší povídka Quag vyšla ve sborníku Kočas v roce 1990. Odehrává se v uzavřeném světě izolovaného paláce ve Francii, v němž jsou vychovávány děti nenakažené zhoubnou mimozemskou epidemií. Příběh je působivě vyprávěn z pohledu jedenáctiletého chlapce, který zároveň se zjišťováním pravdivých informací o okolním světě prožívá svůj přechod k dospělosti. Povídka Gython vyšla v antologii Let na Měsíc pojednaný jako sbírka povídek českých autorů (1993).


(Jako odměnu za recenzi od nás dostanete 10% slevu na příští nákup) 😉

Recenze

 • Super jízda, nezastavujeme

  Wow! to byla jízda! Zezačátku jsem si říkala, že jsem asi sáhla vedle, nějak mě to nebavilo… Ale jakmile přišla řada na hru, už to jelo…
  Měla jsem i pochybnosti o tom, co se tady jako nazývá sci-fi. Nakonec se tam sci-fi linka našla, ale víc mi to stylem připomínalo klasickou americkou detektivku a obsahem nějakou počítačovou adventuru.
  19,5 hodiny poslechu uplynulo jako nic.
  Doporučuji.

  1 lidem tato recenze pomohla

  Pomozte ostatním posluchačům najít ty nejužitečnější recenze.

  Je tato recenze pro vás užitečná? Ano Ne

  • Nemůžu než s touto recenzí souhlasit. Zpočátku jsem se těšil na poměrně klasickou, leč s humorem podanou, detektivku v americkém stylu, což se mi nakonec tak úplně nesplnilo, ale nijak zvlášť se tím necítím ochuzen.

   Doufám, že se moje uši dočkají zpracování dalších děl tohoto autora, ideálně opět v podání p. Třebického, jehož hlas na typ „drsná americká detektivní škola“ prostě sedí.

   1 lidem tato recenze pomohla

   Pomozte ostatním posluchačům najít ty nejužitečnější recenze.

   Je tato recenze pro vás užitečná? Ano Ne

 • Napětí, nadhled, nekonečná jízda

  Do poslechu jsem se pustila jen na doporučení přátel, bez očekávání a předsudků. Vlastně jednu věc jsem čekala. To že Petr Třebický mi knížku parádně přečte. Jeho hlas a projev k hlavnímu hrdinovi sedl, věřila jsem mu každé slovo. Nechala jsem se jen vézt tím nekonečně dlouhým příběhem a bavilo mě to. Myslím, že milovníci urbexu by si užili prostředí, do kterého nás příběh zavezl. Prostě parádní oddychovka, díky které se dá zapomenout na svět.

  1 lidem tato recenze pomohla

  Pomozte ostatním posluchačům najít ty nejužitečnější recenze.

  Je tato recenze pro vás užitečná? Ano Ne

 • Napsat recenzi