Ukázka:

INFO O AUDIOKNIZE
Vydavatel: Čti mi!
Autor: Raymond E. Feist
Interpret: Libor Böhm
Hudba: Ondřej Morcinek
Délka: 16h 57m
Rok vydání: 2021
Kategorie Fantasy; Dobrodružné
Série: Trhlinové války #1

O čem to je?

Sirotek Pug z pevnosti stojí na prahu životní změny. Doufá, že bude některým z mistrů přijat a vyučí se řemeslu, které mu zajistí živobytí. Nečekaná souhra okolností jej zavede ke Kulganovi, dvornímu mágovi vévody z Crydee. Netuší, že velké změny čekají nejen jeho, ale také celé Ostrovní království a Midkemii. Vše začne objevením záhadného vraku lodi, která za bouře ztroskotá na pobřeží…

Autor
Raymond Elias Feist se narodil roku 1945 v Jižní Kalifornii (USA) kde také vyrůstal. Vzdělání získal na Kalifornské univerzitě v San Diegu, kde promoval jako bakalář v oboru komunikace. Je velmi úspěšným spisovatelem, který předkládá čtenářům vždy precizně provedenou, strhující a poutavou četbu. Patří mezi ty nejlepší ve svém oboru a stal se již klasikem, ke kterému se obrací tisíce fanoušků. Téměř všechny jeho knihy se brzy staly bestsellery a vedle asi sedmi amerických a čtyř britských edic byly vydány i v mnoha dalších zemích, jako je Německo, Francie, Itálie, Španělsko, Nizozemí, Švédsko, Norsko, Finsko, Polsko, Maďarsko, Rusko, Japonsko a v neposlední řadě i u nás.


(Jako odměnu za recenzi od nás dostanete 10% slevu na příští nákup) 😉

Recenze

 • Klasika a nostalgie

  Návrat do dob mého mládí. Návrat ke kořenům krásné fantastiky plné chrabrých mužů, krásných žen, mocných mágů, prostě klasika. Dva mladíci, přátelé na život a na smrt, se vydávají na cestu, na jejímž konci stojí záchrana království před neznámými vetřelci.
  Některé pasáže připomenou Tolkiena, některé zase třeba Eddingse, ale tahle knížka se nestala klasikou pro nic za nic, a už vůbec ne proto, že někoho vykrádala nebo kopírovala.
  Výpravná epická fantasy s příjemnými hudebními předěly a ještě skvělejším dobrodružným příběhem o budoucím velkém čaroději a bojovníkovi, kteří však nejdřív musí pořádně vyrůst. A nechybí ani drak!

  1 lidem tato recenze pomohla

  Pomozte ostatním posluchačům najít ty nejužitečnější recenze.

  Je tato recenze pro vás užitečná? Ano Ne

 • Jaký osud potká Midkemii?

  Recenzí knihy jako takové se moc zaobírat nebudu. Těch se dá na „databazeknih“ přečíst spousta. Shrnul bych to pouze tak, že tento první díl ságy „Trhlinové války“ příjemně a poutavě uvádí do jedné z hlavních dějových linií, která se potáhne celou ságou. Tento díl je samozřejmě „nějak“ ukončen, ale jak to klasicky bývá, pro celý zážitek je třeba poslechnout všechny díly— což je jen dobře a fanouškům fantasy se nedá jinak než doporučit.

  Tak a teď něco k audioknize jako takové.
  Přednes je velmi příjemný, vyrovnaný, minimálně v mém případě nemá efekt uspávání— spíše naopak ve mě podporuje chtíč poslouchat dál a dál. Celou knihu doprovází vhodně doplněné melodie. Z mého pohledu by možná mohly být využívány častěji, například při popisování napjatých (akčních) okamžiků třeba jako chvilkový podkres paralelně s přednesem pro umocnění děje— toto je ovšem opravdu hodně subjektivní názor.
  V celkovém pohledu jsem si toto audio podání velmi užil a i když už jsem celou ságu jednou četl, tak se už nemohu dočkat dalšího dílu z dílny tohoto audiovydavatelství v podání Libora Böhma.

  PS: Kéž by nám, posluchačům, byl osud nakloněn, aby se po dokončení této ságy dostalo i na paralelní a lehce propojené příběhy ze Ságy o Impériu.

  1 lidem tato recenze pomohla

  Pomozte ostatním posluchačům najít ty nejužitečnější recenze.

  Je tato recenze pro vás užitečná? Ano Ne

 • Napsat recenzi