Ukázka:

INFO O AUDIOKNIZE
Vydavatel: Čti mi!
Autor: Vladimír Šlechta
Interpret: Jiří Wittek
Délka: 11h 21m
Rok vydání: 2021
Kategorie Dobrodružné; Fantasy
Série: Likarijská trilogie #2

O čem to je?

Likario zažívá obrovský rozvoj, vlastně se teprve teď stává městem. Lidé, skřeti i všemožní míšenci zde nacházejí dobré místo k životu. Ve starém podzemí se však někdo skrývá. Potají získává spojence, zastrašuje, korumpuje. Plánuje, že jedné temné noci vyjde na povrch a stane se místním vládcem.

Autor
Vladimír Šlechta se narodil 5.8.1960 v Liberci, ale většinu života prožil na jihu Čech v Českých Budějovicích. Roku 1984 absolvoval Stavebni fakultu ČVUT, obor vodní stavby, a poté byl zaměstnán v projekčních odděleních různých vodohospodářských institucí a také tři roky jako úředník u hasišů. Od poloviny roku 1999 samostatně podniká v oboru projektování vodohospodářských zařízení. Také nějaký čas externě vyučoval na stavební průmyslové škole.

Vladimír Šlechta debutoval v roce 1993 v časopise Ikarie krátkou povídkou Legendární zbraň. V roce 1999 vyšly první jeho dva romány: Projekt Bersekr a Ostří ozvěny. Do roku 2007 se jeho knih prodalo celkem kolem 15 tisíc kusů, je tak jedním z nejprodávanějších českých autorů fantasy a sci-fi. Je dvojnásobným držitelem ceny Akademie science fiction, fantasy a hororu v kategorii nejlepší publikovaná povídka. V současnosti je (kromě zhruba čtyřiceti povídek vydaných časopisecky nebo v různých antologiích) autorem zatím devíti knih, ve kterých dovedně kombinuje prvky dobrodružné science-fiction a fantasy. Tři z nich patří do cyklu, odehrávajícím se v postkatastrofickém prostředí Evropy (Projekt Berserkr, Ostří ozvěny a Kyborgovo jméno), další spadají do fantasy cyklu Krvavé pohraničí (Krvavé pohraničí, Šílený les, Orcigard, Nejlepší den, Zahrada sirén a Ploty z kostí), který někteří řadí do \“škatulky\“ zálesácká fantasy.


(Jako odměnu za recenzi od nás dostanete 10% slevu na příští nákup) 😉

Recenze

 • Další povedený kousek

  Další díl z pera vynikajícího top autora české fantasy Vladimíra Šlechty v podání skvělého Jiřího Witteka jehož hlasové herectví přidává na nečekané živosti a návykovosti. Vladimír Šlechta vytvořil unikátní prostředí pro své příběhy a postavy z jeho knih vynikají hloubkou a uvěřitelností. Srdcová a návyková záležitost ve skvělém podání.

  1 lidem tato recenze pomohla

  Pomozte ostatním posluchačům najít ty nejužitečnější recenze.

  Je tato recenze pro vás užitečná? Ano Ne

 • Opětovné setkání

  Poslech této knihy byl jako setkání se starými přáteli. Thompson je mi zde ještě sympatičtější než v knize Nejlepší den pro umírání. Má mimo jiné i otcovské starosti a „zlobí“ i dědeček. Knížka je napsaná svižným stylem a neztrácela jsem se ani v ději nebo čase. Byl to skvělý „výlet“ do Likaria do města, které zrcadlí i společenské problémy naší civilizace. A nesmím zapomenout : interpretace naprosto strhující!

  1 lidem tato recenze pomohla

  Pomozte ostatním posluchačům najít ty nejužitečnější recenze.

  Je tato recenze pro vás užitečná? Ano Ne

 • Napsat recenzi