Ukázka:

INFO O AUDIOKNIZE
Vydavatel: Čti mi!
Autor: Valerij Brjusov
Interpret: Jindřich Zřídkaveselý
Hudba: Jakub Pachol
Cover: Lucie Höferová
Délka: 3h 15m
Rok vydání: 2021
Kategorie Sci-fi

O čem to je?

Příběh nás zavede do mystického království ztraceného uprostřed africké pouště, kam se náš hrdina dostane na počátku boje o trůn, protože vládce Hvězdné hory náhle zemřel a jeho jediná dcera musí učinit životní rozhodnutí.


Autor:
Básník, prozaik, dramatik a překladatel Valerij Jakovlevič Brjusov je znám jako jeden ze zakladatelů ruského symbolismu. Psal také fantastické příběhy – například antiutopii Republika Jižního kříže a novelu Hora Hvězdy. Autor na ní pracoval v letech 1895–99, na počátku své spisovatelské dráhy. Třebaže se tato dobrodružná novela s fantastickými prvky odehrává v exotickém africkém vnitrozemí, obsahuje i autobiografické prvky. Hlavní hrdina, který „před posměchem utekl do pustin“, se chováním, vystupováním i postojem k životu podobá mladému Brjusovovi, zklamanému neúspěchem své rané tvorby. Hora Hvězdy zůstala po dokončení nepublikována, po autorově smrti strávil text v archivu více než 50 let a byl vydán až v roce 1975. O rok později vyšel poprvé i česky jako Hvězdná hora.
Knihu vydalo v roce 2021 v novém překladu Konstantina Šindeláře s původními ilustracemi Miloslava Havlíčka nakladatelství Nová vlna.

(Jako odměnu za recenzi od nás dostanete 10% slevu na příští nákup) 😉

Recenze

  • Hvězdná hora

    Skvělé!

    1 lidem tato recenze pomohla

    Pomozte ostatním posluchačům najít ty nejužitečnější recenze.

    Je tato recenze pro vás užitečná? Ano Ne

  • Napsat recenzi