Ukázka:

INFO O AUDIOKNIZE
Vydavatel: Čti mi!
Autor: Olina Táborská
Interpret: Martin Čevora
Délka: 15h 27m
Rok vydání: 2020
Kategorie Historie

O čem to je?

V roce 1952 vzbudila v Kroměříži rozruch náhlá smrt 22leté Marie, která se údajně otrávila svítiplynem. Zůstaly po ní tři děti. Prostřední dcera Anna však celý život nepřestala pátrat po tom, jak to tehdy doopravdy bylo. Složky z vyšetřování dostaly v roce 1956 razítko Přísně tajné a putovaly do sklepení archivu StB. Její vyprávění mapuje život v totalitním Československu od roku 1948 až do otevření archivů StB v roce 2008, kdy se konečně dozvěděla pravdu. V roce 2008 se otevřely archivy StB s nejutajovanějšími složkami. Zatímco složky jejího otce a jeho kamarádů byly zničeny, ta, kterou StB vedla na její matku Marii, v archivu zůstala. V roce 2010 si Anna přebrala v Ústavu pro výzkum totalitních režimů krabici s osmi sty dokumenty a názvem Marie H., podezření z vraždy. Dočetla se o nešťastném manželství rodičů a také o zločinech v padesátých letech, kdy se osoby ohrožující budování komunismu jednoduše odstranily vraždou.

Autor
Olina Táborská se narodila v roce 1951 a až do svých pětadvaceti let žila na Zlínsku. Po maturitě na Střední ekonomické škole vystudovala Fakultu žurnalistiky na Karlově univerzitě v Praze. Jako elév začínala v příbramských okresních novinách. Po roce 1989 pracovala v redakcích časopisů a deníků, například Lidová demokracie, Telegraf, Český deník, Svobodné slovo, Styl pro ženy deníku Právo. Od roku 2012 píše knihy. V roce 2014 jí v nakladatelství K4K vyšla novela Hodně drahá tchyně, rok poté v tomtéž nakladatelství Výchova dcerou. V roce 2015 vydala v nakladatelství Motto generační román Hlas pro vraha, v roce 2016 román Co má společného malá nožka s Kámasútrou
Motto). V roce 2016 vydala příběhovou knihu Jak to vidí Ivanka Adamcová, na níž spolupracovala se jmenovanou duchovní učitelkou.
Olina Táborská byla dvakrát vdaná, má dvě děti a žije v Praze.

(Jako odměnu za recenzi od nás dostanete 10% slevu na příští nákup) 😉

Recenze

 • Román s autobiografickými prvky, ze kterých místy až mrazí

  Příběh roztažený přes půl století skvěle popisuje „atmosféru doby“ v každém období. Autentická výpověď je zpočátku pěkně podpořená použitým nářečím.
  Některé pasáže byly na můj vkus už dlouhé, ale když děj postoupil do let, které už si pamatuju, bylo to pro mě dost vzpomínkové a částečně i nostalgické. Připadala jsem si jako dobrá kamarádka hlavní hrdinky.
  Lehce detektivní linka osvěžuje vyprávění a dává knize jasný rámec.
  Celkově musím hodnotit celou knihu veskrze kladně včetně audio verze.

  1 lidem tato recenze pomohla

  Pomozte ostatním posluchačům najít ty nejužitečnější recenze.

  Je tato recenze pro vás užitečná? Ano Ne

 • Opravdu dobrá knížka

  Z knížek paní Táborské se mi podařilo sehnat jen Hlas pro vraha. Četla jsem ji jedním dechem, opravdu dobrá knížka. Vřele doporučuji.

  Pomozte ostatním posluchačům najít ty nejužitečnější recenze.

  Je tato recenze pro vás užitečná? Ano Ne

 • Napsat recenzi