Ukázka:

INFO O AUDIOKNIZE
Vydavatel: Čti mi!
Autor: Raymond E. Feist & Janny Wurts
Interpret: Libor Böhm
Hudba: Ondřej Morcinek
Délka: 19h 24m
Rok vydání: 2022
Kategorie Fantasy; Dobrodružné
Série: Sága o impériu, Díl 1

O čem to je?

První kniha ze Ságy o impériu zavede posluchače na druhou stranu trhliny. Domovský svět tsuranů, jejichž výpadům museli čelit hrdinové série Trhlinové války, se od Midkemie liší v mnohém. Vládnou zde přísné tradice a nelítostná politická hra. V ní musí obstát mladá Mara z Acoma. Na její starobylý rod těžce dopadly důsledky válečných intrik a před Marou teď stojí nelehký úkol: uhájit svůj dům proti mocným nepřátelům, kteří usilují o jeho zničení.

Autor
Raymond Elias Feist se narodil roku 1945 v Jižní Kalifornii (USA) kde také vyrůstal. Vzdělání získal na Kalifornské univerzitě v San Diegu, kde promoval jako bakalář v oboru komunikace. Je velmi úspěšným spisovatelem, který předkládá čtenářům vždy precizně provedenou, strhující a poutavou četbu. Patří mezi ty nejlepší ve svém oboru a stal se již klasikem, ke kterému se obrací tisíce fanoušků. Téměř všechny jeho knihy se brzy staly bestsellery a vedle asi sedmi amerických a čtyř britských edic byly vydány i v mnoha dalších zemích, jako je Německo, Francie, Itálie, Španělsko, Nizozemí, Švédsko, Norsko, Finsko, Polsko, Maďarsko, Rusko, Japonsko a v neposlední řadě i u nás.

Janny Wurts (1953) je autorkou fantasy románů, sbírky krátkých povídek, a mezinárodně nejprodávanější Ságy Impéria (Empire trilogy) napsanou ve spolupráci s Raymondem E. Feistem. Její díla Války Světla a Stínu (Wars of Light and Shadow) jsou vrcholením více než dvacetiletého spisovatelského snažení. Obálky knih, vydávaných jak v USA tak i v zahraničí, jsou její vlastní obrazy. Ilustruje i knihy jiných autorů. Její nejlepší obrazy jsou vystaveny v několika prestižních amerických galeriích (Delaware Art Museum, Canton Art Museum).


(Jako odměnu za recenzi od nás dostanete 10% slevu na příští nákup) 😉

Napsat recenzi