Ukázka:

INFO O AUDIOKNIZE
Vydavatel: Čti mi!
Autor: Vilém Bufka
Interpret: Petr Třebický
Hudba: Ondřej Morcinek
Délka: 10h 9m
Rok vydání: 2020
Kategorie Historie

O čem to je?

Vyprávění pilota 311. bombardovací perutě RAF, který po skončení války popisuje svému otci zážitky z kabiny bombardéru, ale také zajateckého tábora. Příběh má díky tomu velmi osobní ráz a zaujme nejen fanoušky letectví. Napínavou formou se čtenář-posluchač dozví mnohé ze života českých letců ve službách RAF. O poměrech mezi vojáky na nízkých i vysokých postech a o všem, s čím se tito hrdinové museli vypořádat.

K této audioknize jsme pro vás připravili mnoho bonusových materiálů! Kromě audioknihy samotné mezi staženými soubory naleznete také přehlednou fotogalerii s dobovými snímky a životopis Viléma Bufky z archivu Ivety Irvingové, Patrioti odkazu gen. Jana R. Irvinga, z. s. (https://patrioti-irving.cz/)!

Autor
Vilém Bufka (*11.08.1915, † 21.11.1967) byl pilot a posléze poválečný instruktor létání. Před válkou působil u vojenského letectva. Po okupaci uprchl za hranice a zapojil se do bojů jako člen československých perutí RAF. Bombardovací 311. squadrona výraznou měrou napomohla zvrátit celkovou situaci válečné fronty z pohledu vzdušných bojů.


Booklet, který ve formátu PDF u audioknihy najdete:


(Jako odměnu za recenzi od nás dostanete 10% slevu na příští nákup) 😉

Recenze

 • Vyprávění o strastech (nejen) čs. letců

  Tato skoro-autobiografická kniha popisuje putování čs. letců ze stále více střeženého Československa (či toho, co z něho zbylo) za možností klást odpor Nepříteli s jejich oblíbenou zbraní, tedy pumovnicí, v ruce. Kromě hlavního protagonisty se setkáme i s dalšími slavnými jmény té doby, takže zažijete příjemný pocit znovushledání, pokud jste již dříve četli či slyšeli díla z tohoto období.

  Oproti "A dole čeká kat" se Bombardér zaměřuje na vyprávění (často až neuvěřitelných) příběhů a zážitků, takže ve výsledku není ani zdaleka tak smutný a srdcervoucí. Petr Třebický odvedl dobrou práci, ostatně jako vždy. A na závěr je nachystáno zajímavé a příjemné překvapení, za které velmi děkuji.

  Pro lepší pochopení podmínek, ve kterých se hrdinové této knížky po mnoho nocí ocitali, a docenění jejich odvahy a dalších vlastností doporučuji podívat se na díla historiků pipisujících toto období (např. Bomber Command od Maxe Hastingse).

  1 lidem tato recenze pomohla

  Pomozte ostatním posluchačům najít ty nejužitečnější recenze.

  Je tato recenze pro vás užitečná? Ano Ne

 • Úžasné a děkuji.

  Úžasné a děkuji. Je dobré mladé generaci připomínat naše hrdiny a hlavně nezapomínat.

  1 lidem tato recenze pomohla

  Pomozte ostatním posluchačům najít ty nejužitečnější recenze.

  Je tato recenze pro vás užitečná? Ano Ne

 • Napsat recenzi