Ukázka:

INFO O AUDIOKNIZE
Vydavatel: Čti mi!
Autor: Tomáš Zářecký
Interpret: Martin Čevora
Délka: 18h 15m
Rok vydání: 2021
Kategorie Dobrodružné; Thiller

O čem to je?

15 minus je zdánlivě nevinná televizní show. Skupina odvážlivců se snaží dostat skrz neznámé území na smluvené místo, kde na ně čeká odměna 60 milionů eur. Situaci ale komplikují dvě pravidla. Podle prvního se peníze rozdělí rovným dílem mezi všechny v cíli. Podle druhého soutěžící během hry nepodléhají žádným zákonům. Mají absolutní svobodu konání… Když se tyhle věci spojí dohromady, vznikne smrtící koktejl. Don přichází do soutěže s mladistvou naivitou. Záhy však pozná, že se musí mít ve střehu nejen před nebezpečnou krajinou, ale hlavně před ostatními soutěžícími. V atmosféře všudypřítomného strachu, kdy smrt hrozí odkudkoliv a kdykoliv, nemůže věřit nikomu. Brzy pochopí, že se v Patnáct mínus nehraje o peníze, ale o to, kdo koho dřív zabije. Jestli se chce vrátit domů živý, musí v sobě objevit zvíře…

Autor
Tomáš Zářecký se narodil se roku 1988 v Chrudimi, ale záhy se přesídlil do Pardubic. Jeho první literární pokusy spadají do období docházky na základní školu. Během studia gymnázia vedl dva časopisy. V Literární soutěži O cenu Filipa Venclíka 2007 a v klání Pisálek 2007 obsadil shodně druhé místo. Již o rok dřív publikoval historický článek v časopise Epocha a jeden ze sedmi příspěvků ve sborníku sci-fi povídek Zlatá Zebra 2007. V létě 2008 začal psát pro Pozitivní noviny, v kterých mu vyšly takřka tři desítky článků. Studoval Pedagogickou fakultu Univerzity Hradec Králové, kde se věnoval historii a společenským vědám.

(Jako odměnu za recenzi od nás dostanete 10% slevu na příští nákup) 😉

Recenze

 • Robinsonáda ve stylu Hunger Games

  Pokus o české Hunger Games se poměrně povedl. Sice jde o standardní zápletku, ale přesto mě to bavilo. Napínavý boj o přežití se stupňuje, přesně tak, jak to má u správné robinsonády být.
  Jestli se vám líbí knihy typu Pán much, Running man, nebo už zmiňované HG, bude se vám líbit i tato.

  1 lidem tato recenze pomohla

  Pomozte ostatním posluchačům najít ty nejužitečnější recenze.

  Je tato recenze pro vás užitečná? Ano Ne

 • Hunger Games pro starší

  Mně osobně se tato knížka líbila více než Hunger Games. Částečně je na vině vyšší věk účastníků putování, částečně tím, že cílem příběhu není změna uspořádání světa či vládnoucí elity. Cítím i menší důraz na televizní aspekt, což dělá příběh uvěřitelnějším.

  Dále, vzhledem k mírně odlišnému konceptu „hry“ a jejich vyššímu věku mají v tomto případě postavy více času na interakce mezi sebou, a tedy hlubší prokreslení jejich charakterů, což činí dílo zajímavějším.

  1 lidem tato recenze pomohla

  Pomozte ostatním posluchačům najít ty nejužitečnější recenze.

  Je tato recenze pro vás užitečná? Ano Ne

 • Napsat recenzi